23 березня у Харкові відбудеться пікет проти сексизму та обʼєктивації
23 березня, у суботу, в Харкові відбудеться акція протесту проти сексизму та дискримінації, які транслює місцевий бар “Поза зоною” у назвах своїх коктейлів. Пікет розпочнеться о 12:00 біля Харківського національного академічного театру опери та балету.
Про це йдеться на сторінці подкасту “Оголені”.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2024/03/c3aa48a2-fff0-4f8d-9294-a84faae65e44_w1023_r1_s.jpg)
“Навіть після всіх зґвалтувань на окупованих територіях. Після випадку групового зґвалтування маленької дівчинки. Після випадку, коли дівчат накачували наркотиками, щоб принизити на камеру і назвати “дешевими хвойдами”. Усього цього недостатньо, щоб люди усвідомили проблему, ввімкнули емпатію і бороли в собі сексистів, а не плекали та навіть породжували нових”, – наголосили організатори акції.
Вони також анонсували, що під час пікету відбудеться перформанс від харківських активісток та активістів. Усі охочі зможуть долучитися до цього. Також містян закликають брати з собою плакати.
“Нам сумно, що у 2024 році заклад щиро не розуміє, чому не можна використовувати зґвалтування і педофілію, як приводи для жарту, та чому “мохнатим королевам-псевдофеміністкам” не подобається, коли коктейль називається “насмоктала” або “дешева хвойда”. І ще більше нам сумно, що разом із цим закладом, ще купа людей так само цього не розуміє. Тому ми хочемо вкотре закричати. А чим більше голосів, тим гучніший крик”, – додають “Оголені”.
Раніше ZMINA писала, що у Харкові, у коктейль-барі “Поза зоною”, усі напої мають сексуалізовані назви – “МЖМ”, “Шибари”, “Вібратор”, “Лесбійка”. Однак деякі з них є мізогінічними – “Насмоктала”, “Повія”, “Дешева хвойда”, а також мають назву протизаконних явищ – “Зґвалтований”, “Інцест”, “Мрія педофіла”. На це звернула увагу блогерка та музикантка ТУЧА, яка зрештою написала заяву до поліції, і відреагували активістки та правозахисниці, а також власне харківʼяни, які висловили невдоволення на сторінці бару.
Деяким користувачкам, які опублікували сторис із засудженням цих назв, бар пообіцяв подарувати фірмовий коктейль “Врот”.
20 березня журналісти харківських видань “Накипіло” і “Люк” подали заяви до поліції і Держспоживслужби на цей бар.