20 відсотків матеріалів про ЛГБТ в українських ЗМІ – гомофобні

Дата: 12 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

П’ята частина матеріалів про ЛГБТ в українських ЗМІ містить гомофобні вирази і судження.

Такими є результати дослідження Інституту масової інформації.

Експерти ІМІ провели моніторинг 11 загальноукраїнських інтернет-ЗМІ на предмет висвітлення ЛГБТ-спільноти в період з 1 по 31 березня 2018 року. Загалом протягом періоду моніторингу було зафіксовано 105 публікацій, пов’язаних із ЛГБТ-тематикою. При цьому виявилося, що 60 відсотків новин про ЛГБТ стосувалися скандалів зі сфери шоу-бізнесу (63 новини зі 105).

Дослідження показало, що приблизно 20 відсотків новин про ЛГБТ у ЗМІ, що підлягали моніторингу, містили гомофобні вирази, маніпуляції, а подекуди навіть заклики до дискримінації.

За результатами дослідження ІМІ, найбільшу кількість гомофобних новин було виявлено на сайтах “Вести”, УНІАН та “Обозреватель”. Найбільш адекватно інформацію про ЛГБТ подавали сайти “Українська Правда”, “Ліга” та Укрінформ.

Дослідження ІМІ також показало, що 10 відсотків новин про ЛГБТ були позитивними: наприклад, новини про балотування лесбійки Синтії Ніксон на пост губернатора Нью-Йорка чи заклики трансгендерки Зіанджі йти до своєї мрії, незалежно від того, як ти виглядаєш.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: