20 депутатів Європарламенту просять скасувати е-декларування для громадських активістів

Дата: 04 Травня 2017
A+ A- Підписатися

20 депутатів, які є членами Європейського парламенту і учасниками неформальної групи “Друзі європейської України”, закликають українську владу скасувати електронне декларування для громадських активістів, які займаються протидією корупції.

Про це йдеться у листі, направленому 4 травня на ім’я президента України Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та спікера парламенту Андрія Парубія, текст якого має в розпорядженні Центр інформації про права людини.

Євродепутати висловлюють своє здивування прийнятими законодавчими змінами щодо е-декларування для антикорупційних активістів: “Ми переконані, що ці нововведення, які зараз покладені на представників неурядових організацій, що займаються протидією корупції, з вимогою публікувати декларації про їхні доходи – це непотрібний, безпрецедентний і дискримінаційний крок”.

На їхню думку, це є “проявом тиску на тих громадських активістів, які невтомно виконують надзвичайно цінну роботу щодо викриття і повідомлення про випадки корупції в Україні”.

Депутати закликають негайно переглянути прийняті законодавчі зміни щодо е-декларування і засвідчити, що зусилля української влади в боротьбі з корупцією є “щирими та серйозними”.

Також члени Європарламенту нагадали, що саме протест проти масової корупції на найвищому державному рівні вивів українців на Євромайдан.

Серед підписантів листа – Петрас Ауштревічус, Ребекка Хармс, Анна Фотига, Павел Свобода та інші депутати.

Як відомо, 23 березня 2017 року Верховна Рада України ухвалила законопроект №6172, внесений Президентом України Петром Порошенком. Ним передбачалося внесення змін та доповнень до Закону України “Про протидію корупції”. Зокрема, згідно з цим правовим актом військовослужбовці-контрактники та мобілізовані бійці звільняються від обов’язку заповнювати електронні декларації. Однак під час розгляду в сесійній залі народний депутат Тетяна Чорновол з голосу внесла поправку, якою передбачається обов’язок електронного декларування для представників громадських організацій, які працюють у сфері запобігання, протидії корупції, і всіх тих суб’єктів, хто співпрацює з такими організаціями.

Законопроект розкритикували Європейський Союз, Сполучені Штати Америки, Великобританія, Німеччина, а також ряд неурядових організацій, серед яких Freedom House, Transparency International, Міжнародний фонд “Відродження”, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Реанімаційний пакет реформ, Фундація Будинків прав людини, Human Rights Watch, Центр політико-правових реформ.

Незважаючи на хвилю критики, 27 березня президент України Петро Порошенко підписав зміни до закону “Про протидію корупції”. Напередодні на зустрічі з представниками громадських організацій Порошенко заявив, що мусить підписати законопроект через необхідність врахування інтересів військовослужбовців. Водночас президент підтримав необхідність створення робочої групи за участю представників громадських організацій, АП і депутатів Верховної Ради для узгодження змін до відповідного закону.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: