19 із 20 лежачих подопічних Горлівського інтернату вже померли – омбудсмен

Дата: 29 Січня 2016
A+ A- Підписатися

У Горлівському інтернаті для людей з інвалідністю не спромоглися евакуювати 20 лежачих підопічних, і 19 з них вже померли.

Про це заявила Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська під час сесії Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), повідомляє прес-служба омбудсмена.

За її словами, з 18 територіальних центрів соціального обслуговування на території так званого “ДНР” майже всіх розподілили у громади і села. Ситуація цих людей критична. Невідомо, хто доглядає за ними, адже більшість із них не мають родини.

Існує також проблема із переміщенням на підконтрольну уряду України територію осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі.

“Якщо говорити про становище, в якому перебувають ці люди, то наскільки нам відомо, ситуація дуже складна, адже регулярне централізоване постачання відсутнє. Основний тягар із забезпечення цих закладів взяли на себе гуманітарні організації – міжнародні й місцеві, – які доставляють туди харчі. Ліки теж забезпечують наші неурядові організації, а також “Лікарі без кордонів” і Товариство Червоного Хреста. Проте харчів і ліків не вистачає. Люди наражаються на смертельну небезпеку”, – розповіла Лутковська.

Поки що відбулася передача тільки 173 кримінальних справ та проваджень , а також вдалося перемістити 49 ув’язнених із непідконтрольної території.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: