10 років в’язниці: у Криму без змін залишили вирок чоловіку, звинуваченому за участь у блокаді півострова

Дата: 14 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму залишив без змін вирок Февзі Саганджі, якого засудили до 10 з половиною років позбавлення волі за нібито участь у батальйоні імені Номана Челебіджіхана. 

Про це повідомляють активісти “Кримського процесу”. 

Судді розглядали апеляційну скаргу Саганджі на вирок Ленінського районного суду, який ухвалили ще на початку цього року. За версією слідства, у січні 2016-го він приєднався до кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджіхана та відтоді по вересень 2017 року брав активну участь у його діяльності, пройшовши курси стрілецько-вогневої, рукопашної і мінно-вибухової підготовки. Також силовики звинуватили його у нібито участі у продовольчій блокаді Криму восени 2015 року. 

На судовому засіданні Саганджі заперечував свою участь у батальйоні та блокаді. Зрештою суддівська колегія під головуванням судді Олега Лебедя залишила вирок Саганджі чинним.

Як відомо, про затримання в Криму члена батальйону російські силовики повідомили в грудні минулого року. Імені 57-річного затриманого чоловіка вони тоді не називали, але заявили, що в учасника батальйону вилучили 12 кілограм тротилу. ФСБ стверджувало, що він збирався “вчинити протиправні дії на території півострова”. 

ДОВІДКА. Батальйон імені Номана Челебіджіхана – добровольче кримськотатарське збройне формування, створення якого розпочалося на початку 2016 року під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом, назване на честь Номана Челебіджіхана – кримськотатарського політика і громадського діяча, першого глави уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter