В Україні започаткували премію імені Гонгадзе: за що та кому її вручатимуть?

Дата: 09 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Український ПЕН-центр у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи та “Українською правдою” започаткували премію для журналістів імені Георгія Гонгадзе.

Про це повідомляє “Українська правда. Життя”. 

За словами засновників, грошову премію в розмірі 3 тисяч доларів вручатимуть журналістам, які дотримуються принципів і цінностей незалежної журналістики, демонструють професійність, компетентність, інноваційність, створюють матеріали, що сприяють вирішенню або розумінню певних проблем у суспільстві та змінам у країні, а також роблять суттєвий внесок у розвиток медіасередовища загалом.

Кошти на винагороду, яку вже цього року отримають українські журналісти, жертвуватимуть кілька благодійників, які поділяють цінності премії та Українського ПЕН, запевнили засновники. 

Цьогоріч до журі премії входитимуть Мирослава Гонгадзе, Андрій Курков, Олена Притула, Микола Демченко, Євген Глібовський, Алла Лазарева, Олександр Саврук, Лариса Денисенко та Сергій Плохій.   

Церемонія нагородження відбуватиметься щороку 21 травня, у день народження Георгія Гонгадзе, якому цього року могло б виповнитися 50 років. 

Як відомо, Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. 2 листопада в Таращанському лісі, за 70 км від Києва, було знайдено обезголовлене тіло, в якому друзі і родичі впізнали журналіста. Більшість проведених згодом експертиз підтвердила, що це тіло Гонгадзе.

У лютому 2001 року Генпрокуратура визнала факт смерті журналіста і порушила справу за статтею “Умисне вбивство”.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС – Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова – та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.

Колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача в січні 2013 року було засуджено до довічного позбавлення волі.

Проте у квітні 2014 року Генпрокуратура розпочала перегляд справи про вбивство Георгія Гонгадзе і перевірку причетності до нього тодішнього президента Леоніда Кучми.

У лютому 2015 року Генпрокуратура поновила досудове розслідування кримінального провадження за фактом організації умисного вбивства журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, а також за фактом перевищення влади і службових повноважень з боку людей, які посідали особливо відповідальне становище, що спричинило тяжкі наслідки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter