“В Україні лікуй свою спину”: Балуху двічі викликали до суду “швидку”
Стан українського політв’язня Володимира Балуха задовільний і дозволяє йому брати участь у судових засіданнях.
Такого висновку дійшла головна лікарка відділення невідкладної допомоги Роздольненської лікарні Надія Дрозденко, повідомляють Крим.Реалії.
Під час сьогоднішнього засідання підконтрольного Росії Роздольненського райсуду “швидку допомогу” Балуху викликали двічі. Перший візит медиків закінчився оглядом чоловіка просто в будівлі суду.
“Після цього вони повідомили про загострення хронічного захворювання та поїхали”, − повідомили у виданні.
В результаті другого виклику Балуха забрали до лікарні, щоб отримати довідку про те, чи може він продовжувати свою участь у судовому засіданні.
За інформацією видання, на скарги активіста про болі в спині лікарка Дрозденко відповіла йому: “Їдь в Україну і там лікуй свою спину”.
Суддя Олена Тедеєва під час засідання відмовила захисту Балуха в клопотанні про допит свідків, після свідчень яких до будинку українського активіста прийшли російські силовики. Суд також відмовив у повторному допиті заступника голови управління МВС Росії по Роздольненському району Олександра Лопатіна, котрий координував обшук в будинку Балуха.
ФСБ Росії затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ стверджували, що на горищі будинку, де живе чоловік, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники вважають, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.
У серпні 2017 року суд виніс вирок українському активісту – три роки і сім місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Однак 29 листопада під час розгляду апеляційної скарги вирок Балуху скасували, і справу відправили на повторний розгляд. Також призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 4 грудня. 1 грудня його змінили на домашній арешт.
Наприкінці серпня 2017 року проти Балуха відкрили ще одну кримінальну справу. Активісту інкримінують частину 2 статті 322 Карного кодексу – “дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства”.