Російські спецслужби відпустили ялтинську журналістку
Журналістку із Ялти Тетяну Гусакову, у якої 9 квітня співробітники ФСБ провели обшук й вивезли в невідомому напрямку, відпустили.
Про це повідомила сама вона на своїй сторінці у фейсбуці.
“Друзі, дякую за переживання. Я в порядку. Повернулася додому ввечері. Як це було? Та як завжди, такий досвід є вже у достатньої кількості людей в Криму. Тепер на мене чекає велике прибирання в будинку”, – шкодує колишній заступник головного редактора Інтренет-видання BlackSeaNews Тетяна Гучакова.
Нагадаємо, співробітники ФСБ почали обшук місця проживання Тетяни Гучаковой близько 7:45 години ранку 9 квітня. Він тривав 10 годин, після чого її відвезли ймовірно на допит.
Як повідомив голова фонду «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко, затримання Гучакової – «ще один приклад підлої і незаконної боротьби окупаційної влади Росії в Криму з будь-якими проявами інакомислення».
“Я розцінюю сьогоднішню ситуацію, як захоплення ФСБ заручника. Метою цього теракту є залякати мене і Андрія (Клименко – прим. ред.) У нашій діяльності в “Майдані закордонних справ” і BlackSeaNews. Ми ніколи не припинимо поширювати цю інформацію, не припинемо ані своєї роботи , ані боротьби за звільнення Тетяни Гучакової”, – сказав він.
Також 9 квітня в нейрохірургічне відділення зі струсом мозку і відкритою черепно-мозковою травмою госпіталізована редактор севастопольського сайту “Інформер” Ірина Остащенко. Подробиці нападу на журналістку не повідомляюється.
Тим часом до півночі відбувався обшук квартири Ольги Уколової, дружини активіста Євромайдану Олександра Костенка.
“Вхід у квартиру здійснювався через металеві двері з врізним замком. Через відмову відкрити двері замок був деформований у зв’язку з необхідністю відкриття дверей”, – зазначено в протоколі, передає Центр журналістських розслідувань.
У приміщення, в якому проживає Ольга Уколова з семимісячним дитиною і матір’ю, увійшло 12 осіб. “Увійшовши до будинку чоловік у формі представився дільничним Чалабаєвим. Також були присутні дільничний Тельман Сейдосі Огли та Дмитро Трьохов”, – повідомив Центру адвокат Дмитро Сотников.
Під час обшуку в Уколової вилучили кілька телефонів, сім-карту і флеш-карти.
Після окупації півострова ФСБ проводить регулярні обшуки та допити журналістів, активістів, громадських діячів. Правозахисники впевнені, що для “боротьби з інакомисленням”, “кримська влада” використовує як формальні перешкоди, так і методи залякування.
Медіа-юрист Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Сергій Заєць вважає, що утиски свободи слова на півострові негативно впливають на ситуацію з правами людини в цілому.
“Дії російської влади в Криму представляють собою втручання в права, передбачені ст. 10 Європейської конвенції про захист прав людини. При цьому обшуки та інші дії влади мають також охолоджуючий ефект, стимулюють самоцензуру зі страху піддатися таким же переслідуванням. У підсумку багато питань замовчуються, що негативно позначається на загальному стані реалізації всіх інших прав і свобод людини в Криму”, – каже медіа-юрист.
Сергій Костинський, радник міністра інформаційної політики України заявив, що уряд України готовий допомогти журналістам захистити їх права: “Серед ключових завдань Міністерства інформаційної політики забезпечення свободи слова в Криму. Зовсім недавно нами була підтримана громадянська ініціатива «Crimea Action Group». Це створення механізм захисту інтересів кримської преси в міжнародних судах”.