ГПУ блокує розслідування справ Майдану в регіонах – Горбатюк
Із приходом Сергія Кізя на посаду начальника департаменту ГПУ з організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних ДБР, роботу щодо розслідування справ Майдану в регіонах фактично заблокували.
Про це заявив керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, передає Громадське.
Кізя, який працював у ГПУ 17 років, призначили на нову посаду на початку липня. Журналісти програми “Схеми” стверджували, що ініціатором цього кроку став голова Офісу президента України Андрій Богдан. Розслідувачі також наголошували, що департамент відомства, який очолював до цього Кізь, відомий зривом спецоперації НАБУ щодо очільниці Державної міграційної служби, яка нібито пов’язана зі схемою з продажу українського громадянства. Саме зрив операції, як зазначають журналісти, допоміг чиновниці уникнути покарання.
За словами Горбатюка, з приходом на нову посаду Кізя розслідування справ Майдану в регіонах заблокувалося.
“Фактично це розслідування в областях на сьогодні не здійснюється. Велика кількість кримінальних проваджень закрита і закрита безпідставно. Саме з приходом на посаду начальника департаменту того ж самого Кізя, вже фактично впродовж останніх пів року, така робота була заблокована. Тобто жодна постанова, незаконна на нашу думку, де було закрито кримінальне провадження в областях, не була скасована, жодні рекомендації щодо розслідування цих кримінальних проваджень не були виконані, і зараз, останнім часом, нам узагалі перестали давати для вивчення ці кримінальні провадження”, – сказав Горбатюк.
Як відомо, у лютому цього року на п’яту річницю розстрілів на Євромайдані міжнародні партнери та правозахисні організації закликали Україну краще розслідувати справи Майдану. Деякі навіть називали розслідування розстрілів активістів під час Революції гідності “ганьбою українського судочинства”.
ДОВІДКА. За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі людей, 104 з них загинули. 48 осіб загинули внаслідок розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 людей дістали поранення саме від обстрілів з боку “Беркуту”. Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику “справу Майдану”, яка налічує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують убивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).