Як студенти-контрактники з окупованих територій можуть перевестися на бюджет

Дата: 11 Листопада 2022

Студенти, які проживають на окупованих територіях або змушені були виїхати з тимчасово окупованих територій та із зон бойових дій, мають право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну.

Міністерство реінтеграції оприлюднило інструкцію, як це зробити. 

Хто зі студентів може перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну

Така можливість існує для студентів із 326 територіальних громад Донецької, Харківської Дніпропетровської, Луганської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Сумської та Чернігівської областей.

Крім цього, на бюджет можуть перевестися:

    діти загиблих захисників України;
    учасники бойових дій та їхні діти;
    люди, які отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.

У міністерстві зауважують, що це правило розповсюджується на студентів, які були зараховані на контракт до 2021 року включно та які здобувають такий ступінь освіти вперше.

Які документи необхідні для переведення на бюджетну форму навчання

Для того, щоб перевестись з контрактної форми на бюджетну, студент повинен мати:

витяг з реєстру територіальної громади, який має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) людини станом на 24 лютого 2022 року;

документ про освіту, здобуту у закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.

Куди студентам надавати документи для переведення на бюджет

Студентам необхідно звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Навчальний заклад верифікує подані документи і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі "Здобувачі освіти".

"Переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році", – пояснюють у Мінреінтеграції.

На які бюджетні місця братимуть студентів

Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році та за наявності вакантних (вивільнених) місць.

За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення, повідомляють у Мінреінтеграції.

"Якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні (вивільнені) місця державного замовлення", – кажуть у відомстві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter