Шість кроків, як вступити кримському абітурієнту в український виш
Уже другий рік вступна кампанія для дітей з тимчасово окупованого Криму проходить за двома напрямками. Перший – це стандартна система вступу до вишів через екстернат та ЗНО, хоча й тут будуть певні зміни (нове Положення про екстернат перебуває на погодженні в Мін’юсті). Другий шлях – це спрощена система, запроваджена в минулому році. Врахувавши зауваження, МОН внесло зміни. Центр громадянської просвіти “Альменда” розробив покрокову інструкцію для кримських абітурієнтів про те, як за цією системою отримати атестат випускникам з тимчасово окупованого Криму і вступити до українського вищого навчального закладу на бюджет.
Виберіть один з 12 ВНЗ, на базі якого створено освітні центри "Крим – Україна"
Список 12 вищих навчальних закладів, при яких відкриті Освітні центри, дивись на сайтах Міністерства освіти і науки України та Центру громадянської освіти "Альменда".
Ви можете вступити тільки в один з 12 вищих навчальних закладів, який має квоти для зарахування абітурієнтів з тимчасово окупованого Криму для здобуття вищої освіти на конкурсних засадах за кошти державного бюджету.
Подайте до уповноваженого освітнього закладу (школи) наступні документи
Це має бути заява (особисто для повнолітнього) або заява від батьків (одного з батьків) чи інших законних представників (для неповнолітніх), документ, що посвідчує особу (пред'являється під час подання заяви), освітня декларація з наклеєною фотокарткою. Бажано, але не обов'язково, додати до освітньої декларації інші матеріали (в паперовому вигляді або в форматі цифрових зображень), які можуть прямо або опосередковано підтвердити наведену в освітній декларації інформацію (табель, додаток до атестату, особова справа).Зверніть увагу: Освітні центри починають роботу з 19 червня 2017 року.Місцезнаходження уповноваженого освітнього закладу повідомлять в Освітньому центрі.Освітня декларація – документ, який містить інформацію про результати навчання та проходження періодів навчання за курс загальної середньої освіти на тимчасово окупованій території України, а також дані про особу, яка подає заяву на проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації.Освітню декларацію допоможе заповнити представник Центру.В освітній декларації має бути наступна інформація: Ваше прізвище, ім'я та по батькові (за наявності); інформація про документ, що засвідчує особу і громадянство; інформація про місце проживання; повне найменування навчального закладу, в якому навчався Заявник і отриманий освітній рівень; освітній рівень, на який претендує заявник; кількість повних років навчання в навчальних закладах на тимчасово окупованій території, а також інформація щодо освоєних, на думку Заявника, предметів шкільної програми.
Визначитися з датами та пройти державну підсумкову атестацію (ДПА) з української мови та історії України
ДПА проводиться на базі загальноосвітніх навчальних закладів, закріплених за Освітніми центрами.
ДПА може проводитися вже на наступний день після подачі заяви.
Після здачі 2-х ДПА отримаєте Довідку з результатами в уповноваженому освітньому закладі.
Подайте в освітній центр обраного вами ВНЗ наступні документи
Це мають бути чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см, документ, що посвідчує особу, а також довідка уповноваженого загальноосвітнього навчального закладу про успішне проходження річного оцінювання та державної підсумкової атестації, яка є підставою для участі в конкурсі без подання сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання.
Зауважте, що документи подаються особисто в письмовій формі, а приймають їх до 20 липня 2017 року 18:00.
Сертифікат (сертифікати) зовнішнього незалежного оцінювання може не подаватися, але можлива і подача сертифікатів за 2016 або 2017 роки.
Якщо ви закінчили навчальний заклад не в 2017 році, то вам необхідно додатково надати довідку ВПО (внутрішньо переміщеної особи).
Складіть один вступний іспит
Який саме вступний іспит – визначає кожне ВНЗ залежно від спеціальності й спеціалізації.
Для вступу на спеціальності, для яких передбачено проведення творчого конкурсу, замість вступного іспиту проводиться відповідний творчий конкурс.
Вступні іспити проводяться до 23 липня 2017 року.
Візьміть участь у конкурсі в рамках квот
Конкурсний бал визначається як сума середнього балу документа про загальну середню освіту (сума оцінок ДПА з української мови та історії України) та вступного профільного іспиту з предмету.Квоти встановлюються в розмірі 20% (але не менше 1 місця) від максимального (загального) обсягу державного замовлення з відкритими й закритими конкурсними пропозиціями.Рейтингові списки вступників оприлюднюються 24 липня 2017 року не пізніше 12:00 години, а зарахування проводиться 26 липня не пізніше 12:00 години.Покрокова інструкція складена відповідно до Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України (Наказ МОН від 24.05.2016 №560 та Наказ МОН від 30.01.2017 №105).