Примусова мобілізація кримських татар – це катастрофа

Дата: 22 Вересня 2022 Автор: Таміла Ташева
A+ A- Підписатися
Сьогодні цілий день маємо дзвінки та повідомлення з Криму. Ми вже говорили на початку повномасштабного вторгнення, що кримських татар намагались відправити на війну. Були нечасті випадки, але масштаби, звісно, були іншими, бо офіційної мобілізації не було, а лише прихована.
 
 
Враховуючи політику РФ, що на війну відправляли “всіх, кого не шкода”, вони відправляли росіян з національних республік. А зараз вони це роблять на наших тимчасово окупованих територіях, зокрема в Криму.
 
Що відбувається в Криму нині? Вчора та сьогодні по всіх населених пунктах, де компактно проживають кримські татари, йдуть рейди – по школах, ринках. Як відомо, більшість кримських татар працюють в місцях скупчення людей, і росіяни там роздають повістки чоловікам віком 18–50 років, почасти завантажують людей у машини й відвозять у “воєнкомати”.
 
За словами наших джерел, вони не дивляться на захворювання, про які їм говорять схоплені чоловіки. Їх затримують з коментарем – “зараз підходять усі”.
 
До прикладу, у селищі Зуя, роздали повістки приблизно 100 кримськотатарським чоловікам. Зайшли у зуйську школу і роздали повістки вчителям чоловічої статі.
 
Активно роздають повістки у селищах Азовське та Майське, Добре та по всій “долині”, де проживає велика кількість кримськотатарського населення, селах Урожайне, Строганівка та інших.
 
За словами наших джерел, станом на зараз це не менше тисячі повісток по всьому Криму.
 
Ми бачимо, що це показова акція покарання кримських татар з боку окупаційних адміністрацій та Кремля, тому що ті не підтримували окупантів всі ці роки й зараз активно підтримують дії ЗСУ, виступаючи проти війни.
 
Що це означає для кримських татар? Це катастрофа.
 
Кілька тисяч кримськотатарських чоловіків можуть бути вбитими або покаліченими на війні, що точно вплине на майбутні покоління малочисельного кримськотатарського народу.
 
Чоловіків у кримськотатарського народу після сталінської депортації стало менше. Я вже не кажу про те, що воювати посилають проти своїх же людей – українців, кримських татар, які воюють у складі ЗСУ.
 

Кримських татар хочуть знищити, використовуючи для цього мобілізацію, і нам важливо говорити про це, про ці чергові злочини Росії. І звісно їх будуть використовувати для пропаганди – буцімто "бачте, ви говорите, що кримські татари за Україну, а вони за Росію воюють".

 
Те що Росія робить – незаконно. Згідно з Женевськими конвенціями та міжнародним гуманітарним правом, країна-окупант не має мобілізовувати чи відправляти на строкову службу громадян на окупованій території.
 

Окремо звертаюсь до моїх співвітчизників – прошу вас утриматись від походу на публічні заходи, на п'ятничну молитву (хоч я і розумію всю важливість), бо окупанту не важливо, де роздавати свої повістки і де хапати людей і відправляти на війну.

 
За нашою інформацією, поки виїхати з Криму ще можна, але декого вже не пропускали на Керченському мосту.
 
Ми готуємо і невдовзі опублікуємо разом з адвокатами й правозахисниками низку порад для наших громадян, але, на превеликий жаль, ми розуміємо, що порад тут не дуже багато…
 
Робіть все, що можете, використовуйте всі законні й “незаконні” методи для того, щоб не бути мобілізованими.
 
Таміла Ташева, заступниця Постійного представника президента України в Криму
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter