Про Росію, «боротьбу з фашизмом» та коронавірус

Дата: 25 Березня 2020 Автор: Олександра Дворецька
A+ A- Підписатися

Досвід Другої світової війни повинен був навчити Європу важливості спільної боротьби з ворогом. І цінностям. Фашизм не звертав увагу на кордони окремих незалежних держав так само, як сьогодні на них не зважає COVID’19. Дивлячись, як у вир затягує Італію, стає зрозуміло, що з такою динамікою країні не впоратись самостійно, такі собі SUDETEN’38 і

Але досвід Другої світової війни повинен був навчити й іншому – допомога від Росії може йти тільки пакетною пропозицією з її геополітичними забаганками.

СССР було плювати на кількість власних жертв у Другій світовій війні. Ці жертви потім стали основою сучасного державного міфу про Велику Вітчизняну, виправданням для вторгнення до сусідніх країн по її закінченню та продовженню Росією “боротьби з фашизмом” вже у 2014 році на території незалежної України.

Сьогодні країни у боротьбі з вірусом намагаються суттєво обмежити пересування людей, пропагують самоізоляцію як найефективніший спосіб боротьби зі швидким його розповсюдженням на велику кількість людей. Але Росії, як і раніше, плювати на те, скільки її громадян помре, якщо ці нові умови дають шанс реалізувати свої плани по загарбанню територій і відновленню своїх позицій в світовій політиці. Кадебешна система знає, що найлегше керувати людиною, коли вона постійно відчуває страх. Коли страх відчувають цілими державами, задача просто масштабується.

Росія знову “рятуватиме світ” за власним сценарієм.

Наприклад, сьогодні перетнути державний кордон між окупованою територією ОРДЛО та Росією можна виключно за наявності російського паспорту у мешканців Донбасу, або у складі організованих груп, які виїжджають для оформлення таких паспортних документів. Авжеж, буде чесно сказати, що допомагає цьому і недолуга політика України із забороні громадянам України покидати окуповану територію виключно за ознакою “прописки”, але ж… Вчора, сьогодні і завтра, продовжують збирати організовані групи, садять їх в автобуси і тягнуть розбитими дорогами Донбасу в РФ, там люди стоять в чергах, подають і оформляють документи, і вертаються назад. А вже скоро будуть з паспортом. Їх можна зрозуміти – їм страшно і вони бояться залишитись один на один з вірусом. Росія цим користується.

Коли в Україні проходитимуть місцеві вибори – на території ОРДЛО вже майже 90% населення матиме російській паспорт.

РФ вже пояснювала свої дії “гуманітарними намірами”, виправдовуючи це “блокадою Донбасу зі сторони України”. Але ми вже бачили “гуманітарні конвої”. І не варто вважати, що це стратегія виключно на найближчу Мінську зустріч. Все гірше.

Минулого тижня про відмову від санкцій через виклики пандемії коронавірусу почали говорити в Кремлі, а сьогодні про це йде мова в листі Генсека ООН Антоніу Гутерреша до країн-членів G20:

“Я закликаю до того, щоб зняти санкції з країн для забезпечення доступу до продовольства, медичних товарів та для їх підтримки в боротьбі з COVID-19. Настав час солідарності, а не ізоляції”.

Росія не буде боротися з пандемією в Росії, але буде боротися з нею в Італії чи деінде в Європі. Буде переконувати країни, що їй місце за столом рятівників. Наголошуючи, що зараз не час сваритися. Що примусити до миру завжди можна. І вони покажуть нам, як він виглядає у їхньому уявленні.

Нам ж головне не допустити, щоб “мир після COVID19” писали в окупованій росіянами Ялті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter