Компартія Китаю визнала Крим російським: що має зробити Україна?

Дата: 30 Листопада 2021 Автор: Артур Харитонов
A+ A- Підписатися

Комуністична партія Китаю фактично визнала законною анексію Криму Росією: вісник відділу пропаганди КПК вперше публікує відповідні матеріали.

Виставка “Крым-Китай: давайте знакомиться”, організована окупаційним режимом у Криму та МЗС РФ, як і очікувалася, стала передвісником визнання українського Криму “частиною Росії” Комуністичною партією Китаю.

Інформація про неї почала з’являтися ще минулого тижня, і до вчора, 29 листопада, про провокативну кампанію “о красоте русского Крыма”, що поширюється містами Китаю, писали лише російські державні вебсайти.

Сьогодні ж, 30 листопада, офіційний сайт відділу пропаганди Комуністичної партії Китаю опублікував деталі презентації, яка відбулася в Російському культурному центрі в Пекіні. Інформація доступна, зокрема, російською мовою.

Стаття сповнена наративами Кремля, адже в презентації брали участь не лише російські дипломати, але й члени окупаційного уряду в Криму.

“Крим має багату історію, і це святе місце для кожного жителя РФ. Крім того, для росіян Крим – це не лише релігійний символ, а й духовна фортеця. Ось уже сім років після його включення до складу держави йде активний розвиток регіону. Культурні обміни, співпраця в галузі освіти та бізнесу між Кримом та Китаєм також набирають обертів”, – цитує офіційний інформаційний китайський комуністичний ресурс представника посольства РФ.

Як виявилося, презентація складалася з двох частин.

Перша, прикриття, – це виставка з фотографіями з окупованих територій України.

Друга – виступи кримських окупаційних посадовців щодо залучення інвестицій з комуністичного Китаю.

У виступах узяли участь:

  • Баталін Олександр Сергійович, голова Об’єднання роботодавців так званої “Республіки Крим”, член громадської палати “Республіки Крим”, член регіонального штабу загальноросійського народного фронту в “Республіці Крим”.
  • Лук’яненко Катерина Олексіївна, доцент кафедри туризму Кримського федерального університету (Сімферополь), голова Асоціації туроператорів і туристичних агентів Криму та Севастополя, член Гільдії екскурсоводів окупованого Криму.
  • Представники організації “Крим-Чжунго”, яка займається представленням інтересів КНР у Криму.

Як повідомлялося раніше, у презентації брали участь “VIP-гості” з Комуністичної партії Китаю, а сама виставка отримала дозвіл китайської державної цензури.

Важливо те, що ця стаття є першим офіційним визнанням російської окупації Криму з боку Комуністичної партії КНР.

Йдеться навіть не про Сіньхуа або “помийку” на кшталт Global Times. Вищезгаданий сайт є офіційним ресурсом Комуністичної партії Китаю, а дописи на ньому відповідають державній політиці КНР.

Тож, ймовірно, що протягом найближчого часу те, про що ми знали дуже давно, стане “правовою” позицією Пекіна.

Єдиним адекватним рішенням з боку уряду України було б відкликання посольства України з КНР, згортання всіх політичних проєктів за участю китайського елемента, а також негайне визначення КНР як загрози для національної безпеки та оборони як союзниці Кремля.

Артур Харитонов, президент громадської організації “Ліберально-демократична ліга України” та головний координатор проєкту Free Hong Kong Center

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: