Цінності чи економічні інтереси: чому Україна відновлює співпрацю з Білоруссю на тлі військової загрози

Дата: 22 Листопада 2021 Автор: Григорій Фролов
A+ A- Підписатися

Учора, 21 листопада, Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що 92-тисячний контингент російської армії збирається вчинити напад на Україну в січні-лютому. Раніше подібну заяву зробили британська та американська розвідки. На мапах розміщення військ традиційно зазначається підрозділ російської армії, що перебуває в Білорусі. Білоруські пропагандисти протягом останнього місяця згадують про Повітряно-космічні сили Росії та “Іскандери” частіше, ніж їхні колеги з програми “60 хвилин”.

Водночас того ж таки 21 листопада після короткої паузи Україна відновила експорт електроенергії з Білорусі. Оскільки треба підтримувати енергетичні потужності олігархів.

21 листопада, у річницю Революцію гідності, зачинатель Євромайдану Мустафа Найєм привітав усіх на фейсбуці з Днем гідності та свободи. А за декілька днів до цього поділився з підписниками своєю новою мрією: “Я впевнений, що через деякий час українські перевізники стануть одними з найбільших у Євросоюзі”.

І це справді не пусті слова, адже цього місяця Міністерство інфраструктури України пролобіювало лібералізацію автомобільних перевезень через територію Білорусі. Обличчям цієї кампанії виступив Мустафа Найєм, який заявив, що “ми маємо відстоювати свої цінності так само, як і свої економічні інтереси”.

Лукашенко прямо зараз – головний інтересант воєнної ескалації в регіоні. І водночас Білорусь – буквально єдина країна у світі, що має значну залежність від українського ринку та буквально єдина країна, щодо якої Україна могла б вводити реально ефективні санкції.

Але ні.

Питання через вісім років після Євромайдану: що для вас важливіше, цінності чи економічні інтереси?

Григорій Фролов, віцепрезидент Фонду “Free Russia Foundation”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter