Чому обмеження для невакцинованих не є дискримінацією та сегрегацією

Дата: 21 Липня 2021 Автор: Анастасія Мельниченко
A+ A- Підписатися

Останнім часом фейсбуком котиться бубоніння про те, що, мовляв, обмежують права тим, хто не вакцинувався, а вакцинованим у цей час відчиняють двері.

Ви ж чули, що під час чергового локдауну, до якого готується Київ, люди із сертифікатом вакцинації не матимуть таких обмежень як ті, що без нього? Стандартна маска – і вільно йди собі в транспорт чи на захід якийсь. Власне, це те, що зараз працює у світі, в тих же США, де людей пропускають у публічні місця за штрих-кодом, що згенерований у них у смартфонах і свідчить про те, що вони вакциновані.

Я раніше теж думала, що це обмеження прав людини й навіть писала злобні пости, що нас сегрегують від цивілізованого світу.

А потім попустилася. З різних причин.

По-перше, наразі я можу бути невакцинованою, але потрапити до цивілізованого світу. Просто має бути виконана одна з умов: або я перехворіла відносно нещодавно, або зробила тест.

По-друге, зараз уже можна щепитися плюс-мінус без проблем, хоч “Пфайзером”, хоч “Модерною” (адже 2 мільйони доз приїхало до України). Решта вакцин теж визнані ЄС, хто б що не казав. Тобто якщо брати “велике місто”, то тут зараз не вакцинуються або ті, хто антивакцинатори, або ті, кому не можна.

І тому, на мою думку, невакцинованих не дискримінують. Натомість вакцинованих звільняють від дискримінації і обмежень на пересування.

Адже коли роблять заходи лише для вакцинованих, то в основі лежить базове право на життя та охорону здоров’я. Тобто організатори таких заходів поважають право людини на безпеку для життя. Звичайно, це може перетинатися з правом на пересування, чи освіту, чи дозвілля. Але завжди має бути баланс прав. І в цьому разі без реалізації права на життя людина не зможе реалізувати решту прав – на освіту, пересування, дозвілля тощо.

Тож коли невакцинованих не пускатимуть на публічні заходи, то це для блага всіх, зокрема тих, хто не вакцинувався, щоб уберегти їх від зараження.  

Водночас я маю сподівання, що наші внутрішні “ковідні” сертифікати передбачать, як і в Європі, інші підстави для допуску в публічні місця – тести чи факт того, що людина перехворіла певний час тому.

Від себе додам, що вже двічі щепилася вакциною “АстраЗенека” і другий укол переноситься куди легше за перший, а перший – куди легше за ковід.

Анастасія Мельниченко, журналістка, письменниця, засновниця ГО “Студена”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: