“Бунт поліцейських” у соцмережах – боротьба за власні кишені, а не за системні зміни

Дата: 05 Січня 2022 Автор: Аліна Боднар
A+ A- Підписатися

Майже вісім років поліцейських влаштовували й зарплати, й премії керівництва. Їх не цікавило, куди розпилюють мільярдний бюджет за ексочільника Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова (наприклад, 2020 року на МВС з держбюджету витратили рекордну суму – понад 100 мільярдів гривень). 

Не цікавила відсутність нормальної реформи. Не цікавив рівень довіри від народу, який і оплачує їхню роботу. Не цікавили хабарники, убивці, садисти у власних рядах. Не цікавило, скільки фінансових втрат вони несуть через розбиті автівки та виплачені компенсації жертвам поліцейського свавілля…

Навіть не цікавило власне грошове забезпечення, вимоги керівництва працювати на показники, оплачувати безліч всього з власних кишень.

До речі, пам’ятаю, як поліція розганяла з-під Верховної Ради пенсіонерів МВС, які вимагали перерахунку пенсій.

Про громадянські протести по всій країні проти Авакова вже взагалі промовчу. Хоча саме на цих акціях вимагали змін і для самих поліцейських. А отримували у відповідь від копів хіба тички.

І тут Аваков послав сигнал тривоги! Проти чинного міністра збирають підписи (виявляється, так можна було, але не при Авакову). І єдина вимога – підняти зарплати. 

Вісім років репутаційних втрат. 

Вісім років МВС отримувало чи не найбільше коштів на псевдореформу і забавки Авакова. 

Вісім років знищення довіри до поліції. 

І це все вирішиться підняттям зарплати? 

Дуже дивно, що тільки через вісім років рядові поліцейські зрозуміли, що на їхньому мовчанні виїжджають. Але пізно сподіватись, що зарплати виправлять стан речей. 

Бо чи захоче народ України оплачувати роботу поліції, маючи нульову до неї довіру? 

Може, пора говорити про необхідність реформи та вичищення власних лав від хабарників та садистів? 

Щодо нинішньої ситуації: ніби й чекали, коли поліцейські отямляться. А з іншого боку, “бунт поліцейських” у соцмережах не має зараз вигляду боротьби за системні зміни, а поки що – тільки за власні кишені. І чи не за інтереси ображеного Авакова?

Аліна Боднар, громадська активістка, ініціатива “Геть Авакова!”

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter