18 травня – день, який ми щороку згадуємо, щоб не забути уроки минулого

Дата: 18 Травня 2023 Автор: Осман Аріфмеметов
A+ A- Підписатися

18 травня – день, який щороку ми згадуємо. Сумуємо за померлими. Молимо Всевишнього, щоб таке більше не повторилося. Важливо пам’ятати та говорити про цю трагедію, розповідати молодому поколінню. Важливо взяти урок із минулого для майбутнього. Проаналізувавши подію, виявити причини. Голод, холод, хвороби, смерті близьких та багато іншого побачив на засланні наш народ. Занадто багато пережили. Ми ніколи не забудемо про цю трагедію. Попри заборону збиратися і спроби спотворити історію.

Злочинці, які вчинили геноцид стосовно народу, так і не були притягнуті до відповідальності. Ми не знаємо їхніх імен. Але ж хтось керував, віддавав наказ, виганяв з будинків, вантажив у вагони для худоби. Вони не були засуджені суспільством, натомість отримали нагороди, ними пишаються. Мало того, їхні спадкоємці прийшли до влади й робили те ж саме, розраховуючи, що їм також все зійде з рук.

Уявіть собі, якщо в Німеччині до влади прийдуть спадкоємці фашизму або називатимуть вулиці іменами катів концтаборів. Міжнародне засудження злочинців режиму Гітлера призвело до того, що онуки соромляться своїх дідів і просять вибачення за їхні помилки. Однак такого не відбулося в Росії, не стало настановою для наступного покоління. Що ми бачимо сьогодні? Неодноразове гноблення народів. Від одного народу до наступного залишалися безкарними ті, хто їх гнобив.

Впевнений, ми подолаємо це. Пережили СРСР, переживемо й нинішній режим. Характерною рисою нашого народу є самостійність. Після повернення до Криму вирішили будувати життя з нуля та налагоджувати добросусідські відносини з тими, хто вже жив на півострові. Самостійність – ознака зрілості та серйозності.

Завдяки результативному мисленню нам вдавалося виносити вивірені рішення у відповідь на життєві проблеми. Що потрібно і сьогодні, в період сучасних викликів. Важливо від відчуттів переходити до думок, а вже потім до дії. Реакціонізм (перехід від відчуттів до дій) згубний. Імпульсивність може призвести до тяжких наслідків. Для нашого нечисленного народу реакціонізм та імпульсивність неприпустимі. Важливо зберегти себе як народ. Крим без кримських татар немислимий. Кримські татари у Криму – серце цієї благородної землі.

Осман Аріфмеметов, громадянський журналіст, політв’язень, до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter