14 ознак фашистського режиму в Росії за Лоуренсом Бріттом. Перевірте самі

Дата: 22 Березня 2022 Автор: Анастасія Мельниченко
A+ A- Підписатися

Британський журналіст Лоуренс Брітт (Lawrence Britt), вивчив досвід семи фашистських режимів – гітлерівської нацистської Німеччини, Італії Беніто Муссоліні, Іспанії Франсіско Франко, Португалії Антоніу Салазара, Греції Георгіоса Пападопулоса, Чилі Августо Піночета, Індонезії Мухамеда Сухарто – і вивів їхні спільні риси. Ці риси він виділив у 14 загальних ознак фашизму, які опублікував навесні 2003 року в журналі “Free Inquiry Magazine”.

Тож що ми маємо наразі в Росії? Здається, що всі ці пункти є.

Давайте разом перевіримо!

1. Значні вияви націоналізму. Ми знаємо, наскільки дискриміновані всі інші національності в РФ і як одна за одною зникають культури та мови всіх невеликих націй і етнічних груп, які живуть під владою Росії або навіть поблизу Росії.

2. Зневага до прав людини. Ми бачимо, що відбувається з тими, хто намагається протестувати в Росії. Ми бачимо, як порушують російські військові в Україні всі категорії прав людини й вчиняють воєнні злочини. Ми знаємо, що відбувалося вісім років на окупованих територіях, це, зокрема, відомі тортури в донецькій “Ізоляції” та катування активістів у Криму.

3. Пошук ворога для виправдання всіх проблем держави та об’єднання населення навколо боротьби з цим ворогом. Так, зараз весь “колективний Захід” є спільним ворогом для всіх росіян.

4. Переваги для військових та військової сфери. Щороку Росія витрачає на військові сили близько 40–60 мільярдів доларів. У Росії на одного поліцейського припадає 195 осіб, у порівнянні з 479 у США та 280 в Україні.

5. Панування сексизму. Ми знаємо, що в Росії існує таке поняття, як “скрепи”, яке втілює в життя права жінок на рівні 16–17-го століть.

6. Контрольовані ЗМІ. Росія на 176-му місці зі 197 країн у рейтингу свободи преси за версією Freedom House.

7. Одержимість національною безпекою. Головна російська ідея полягає в тому, що колективний Захід намагається знищити Росію. Це головне виправдання російсько-української війни.

8. Релігія та влада тісно пов’язані. Протягом багатьох років церква була одним з головних стовпів російської пропаганди.

9. Корпоративна влада захищена. Ви знаєте про невразливість російських олігархів, чи не так?

10. Робоча сила придушена. На більшості території Росії панує бідність.

11. Одержимість злочином і покаранням. Чи потрібно щось додати?

12. Протекціонізм та корупція. Росія була найнижчою європейською країною в Індексі сприйняття корупції Transparency International за 2021 рік, посідає 136-те місце зі 180 країн.

13. Фальшиві вибори. Незмінний президент протягом багатьох років.

14. Зневага до інтелектуалів і мистецтва та придушення академічної свободи. Як відомо, свобода вираження в мистецтві так само придушується в Росії, як і свобода слова.

Звичайно, Брітт не вчений, але ви можете перевірити будь-яку з наданих у списку ознак, і ви побачите, що Росія – це фашистська імперія.

Анастасія Мельниченко, журналістка, громадська діячка, письменниця

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter