Про те, який статус мають іноземці, які проходять військову службу у Збройних силах України та беруть участь у російсько-українському збройному конфлікті, і чи можна їх судити та виносити їм смертні вироки в полоні, читайте у статті експертів з міжнародного права.
У матеріалі розповідаємо, як виник цей день, з якими цілями був оголошений та що варто робити, щоб їх досягнути.
Касетні боєприпаси є лише одним із видів зброї, яку міжнародне гуманітарне право забороняє використовувати. Загалом, норми як звичаєвого, так і договірного міжнародного гуманітарного права встановлюють низку заборон щодо засобів і методів ведення бойових дій. У статті на конкретних прикладах пояснюємо, які саме заборонені засоби і методи ведення бойових дій застосовує Росія у війні проти України.
Про те, як правильно кваліфікувати такі факти в сексуального насильства в умовах обмеженості національного кримінального законодавства, щоб винні не уникнули відповідальності, читайте у статті.
Про те, в чому полягає особливий захист дітей під час збройних конфліктів та як необхідно кваліфікувати злочини Російської Федерації проти дітей України читайте в роз’ясненнях спеціалістів у галузі міжнародного права.
Чи справді Україна порушує міжнародне гуманітарне право, проводячи пресконференції та поширюючи відео із зізнаннями військовополонених? По те за яких умов і в яких випадках подібна публічність не порушує норм поводження з військовополоненими і якими документами це може регламентуватись, роз’яснюють у цьому тексті наукові аналітики Тимур Короткий та Інна Заворотько.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.