Трансгендерні люди пройшлися ходою із Софійської площі до Михайлівського собору в Києві

Дата: 22 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

22 жовтня в Києві відбулась акція, присвячена Міжнародному дню дій, спрямованих на депатологізацію трансгендерності. Учасники акції пройшли ходою від Софійської площі до Михайлівського собору. 

Співорганізаторка акції Інна Ірискіна розповіла, що своїми активними діями трансгендерні люди прагнуть змінити закон, який би дозволяв змінювати ім’я та стать у паспорті без хірургічної корекції, стерилізації тощо.

“Наші активісти мають сподівання, що нова команда Міністерства охорони здоров’я, зокрема, за підтримки виконуючого обов’язки міністра Уляни Супрун, допоможе досягти змін”, – прокоментувала Ірискіна.

На акцію приїхали з різних міст України, зокрема Харкова та Херсона.

“Я приїхав сказати, що в Харкові так само є трансгендерні люди. Не тільки в Києві, а в будь-якому місті Україні. Але якщо ти сам про це не розкажеш, ніхто не дізнається”, – розповів учасник акції Руслан.

На акцію вийшов і 14-річний трансгендер Костя.

“Я тут, тому що не хочу, щоб будь-хто з транс-людей пройшли через приниження в психічній лікарні, як довелось мені. У мене батьки прогресивні, вони зрозуміли мене і підтримують. У школі не знають – я продовжую навчатися під ім’ям, яке мені дали від народження”, – розповів хлопець. Його прийшли підтримати друзі Вікторія та Артур.

На сьогодні в Україні готується до затвердження нова процедура, яка регулює медичну допомогу транс-людям та юридичне визнання їх гендеру (тобто зміну громадянської статі та імені в документах посвідчення особи). Організатори кажуть, що є сподівання, що вона буде суттєво менш патологізуючою в порівнянні з попереднім Наказом № 60 Міністерства охорони здоров’я України щодо зміни (корекції) статевої належності, який скасовується.

Під час ходи активісти вигукували гасла “Моє тіло – моє діло”, “Бунтуй, кохай – права не віддавай”, “Ми проти трансфобії”.

Співорганізатор акції Фріц фон Кляйн зауважив: “Трансгендерна людина має такі ж права, як і будь-яка інша людина. Як і будь-які люди, ми маємо різні професії, уподобання, звички, характери, зовнішність; ми належимо до різних національностей та соціальних прошарків. І ми вимагаємо поважати наші права людини”.

Депатологізація – це не тільки про офіційні медичні діагнози та процедури. Це також і про ставлення суспільства до трансгендерних людей. Досі багато хто вважає трансгендерів “психічно хворими” та “ненормальними”. Стигматизація транс-людей часто провокує дискримінацію за ознакою трансгендерності та інші проблеми в повсякденному житті.

Учасник акції Тангарр наголосив, що ми виступаємо за права всіх людей, а не тільки за свої: “Пригадайте, як Стівен Кінг у своїх книжках та фільмах жахів описує страх. Це щось, що невідомо, щось сховано від людських очей. Страх перед трансгендерами схожий.

Ми тут, щоб розповісти про нас і захищати наші права. А також права всіх людей. Наслідки карної системи Радянського Союзу в тому, що будь-яка людина, яка відрізнялася від “норми”, була приниженою. Наприклад, багатодітна матір, людина з інвалідністю, або нині – переселенець із сходу чи Криму. Ми тут – і ми виступаємо за права кожної людини. Так само, як транс-людей прийшли підтримати люди, якими такими не є”. 

Акцію ретельно охороняли представники силових структур. Захід організувала трансгендерна спільнота Києва за підтримки громадської організації “Інсайт”.

Фото – Ірина Виртосу, Центр інформації про права людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: