Суд визначатиметься із підсудністю “великої справи Автомайдану” 13 березня

Дата: 09 Березня 2017 Автор: Микола Мирний
A+ A- Підписатися

Генпрокуратура намагається домогтись, аби “велику справу Автомайдану” розглядав не Шевченківський, а Святошинський райсуд Києва. У Шевченківському райсуді як і в інших восьми районах міста судді позбавляли водійських прав учасників Автомайдану, а відтак вони не можуть розглядати провадження стосовно колишніх працівників ДАІ, кажуть у Генпрокуратурі.   

До початку судового засідання 7 березня судді посперечались із журналістами. Головуючий Юрій Трясун почав натякати ЗМІ, що камери на штативах не є портативними. 

– О, починається! – не витримує одна із журналісток. – Ми такі, що й в руках потримаємо.  

Суддя закликає журналістів до порядку і не заважати судовому засіданню. 

Адвокат екс-заступника начальника ДАІ Києва Віктора Тищенка заявив двом суддям відвід. За словами захисника Парсентєва, Юрій Трясун та Сергій Новов розглядали справи про повернення прокурору обвинувальних актів стосовно колишніх співробітників ДАІ Олексія Кошового та Михайла Дорошенка. Це, на його думку, виключає участь суддів у розгляді клопотання Генпрокуратури.   

Колегія суддів не задовольнила його заяву, назвавши її безпідставною. 

Після цього суд заслуховує думки сторін про відеозйомку засідання.

– Не заперечую. Хотілося, щоб журналісти зафіксували роботу прокурорів, – усміхаючись каже адвокат Євген Грушовець. Суд дозволяє відеозйомку для ЗМІ. 

Під час засідання прокурор відділу Департаменту спецрозслідувань Микола Прибіга повідомив, що “велику справу Автомайдану” Генпрокуратура відправила до Шевченківського райсуду 23 грудня 2016 року. Він звернув увагу суду, що слідчі допитали суддів цього суду, а суддям інших восьми районних судів, які позбавляли водійських прав “автомайданівців”, вручили повістки про допит.

За словами Миколи Прибіги, в Шевченківському суді намагались двічі провести підготовче засідання. Але вони скасовувались через те, що учасники провадження не приходять на засідання. Він наголосив, що суддя у цій справі Віталій Циктіч також приймав рішення стосовно учасників Автомайдану. 

Суд звернув увагу прокурора, що він не надав рішення зборів суддів, яке б говорило, які саме судді можуть розглядати кримінальне провадження в Шевченківському суді. 

Окрім того, прокурор не додав до свого клопотання обвинувальний акт у “великій справі Автомайдану”. Захисник екс-заступника начальника ДАІ Києва Ігоря Опанасенка фактично передав свій примірник обвинувального акту. Суд долучив його до клопотання і переніс засідання на 13 березня на 9:30.  

У коментарі журналістам Микола Прибіга заявив, що своїми запитаннями судді хочуть вказати на неупередженість їхніх колег в Шевченківському райсуді. Він повідомив, що Генпрокуратура також долучить до наступного засідання всі протоколи допиту усіх суддів Шевченківського суду.

“Тоді запитань у колегії суддів Апеляційного суду не буде”, – припустив він.

В рамках “великої справи Автомайдану” обвинувачуються 19 працівників ДАІ, у тому числі 2 екс-заступники начальників ДАІ Києва Віктор Тищенко та Ігор Опанасенко. Їм інкримінують фальсифікацію документів стосовно учасників акції. Вцілому стосовно активістів Автомайдану під час Революції Гідності склали 613 протоколів про адміністративні правопорушення. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter