Роми з мітлою: флешмоб від обуреної громади

Дата: 04 Вересня 2015
A+ A- Підписатися
Учора в Мукачево місцева влада урочисто відкрила пам’ятник рому. Усе б нічого, якби… Пам’ятник зображає чоловіка, який вимітає вулицю.
 
 
Як зазначено в одному місцевому ЗМІ, відкривали пам’ятник зі словами: “Яку б роботу не довелося їм виконувати, вони у душі завжди митці. Особливість цього пам’ятника у тому, що він створений на честь людини, здавалося б непримітної, але надзвичайно важливої професії, яка забезпечує чистоту вулиць нашого міста, створюючи у ньому разом затишок та гарний настрій“.
 
Як повідомив політик Віктор Балога, автор ідеї – Андрій Балога, депутат обласної ради, скульптор – Іван Бровді. 
 

Автор ідеї – Андрій Балога. Автор роботи – наш народний скульптор Бровді Іван Васильович.Вариш скоро прикрасить щи єнна скульптура. Що повісте – ко йсе?

Posted by Віктор Балога on 29 серпня 2015 р. 

 
Реакція від ромської громади виявилося миттєвою.
 
 
Роми України започаткували флешмоб: сфотографуватися з мітлою і розказати про “традиційного” рома.
 
Суть флешмобу:
  • Людина повинна сфотографуватися в діловому/гарному одязі (чоловіки бажано в костюмі й краватці) і обов’язково з мітлою.
  • Під фото написати ім’я, прізвище, інформацію про освіту. Де і ким працює – за бажанням.
  • Поставити хештег: #Проти_дискримінації_ромів #stop_discrimination_Roma #Romano_angal_gakaya
     
     
 
 
“Учора в Мукачево місцева влада презентувала пам’ятник рому-двірнику, і показала все, що вона думає насправді по ромів. В образі було вкладено все найстереотипніше, що можна було придумати”, – зауважує Наталя Козир, координатор проектів Благодійного фонду “Розвиток”. 
 
 
“Цим самим ми хочемо показати, що роми – не “традиційні двірники”, а лікарі, педагоги, юристи… Ми повинні зламати цей стереотипи раз і назавжди!”, – каже Наталя Козир.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
До флешмобу приєдналася і Українська фундація правової допомоги. У організації зазначили, що вони виступають проти стиґматизації та дискримінації ромів та підтримують флешмоб “проти приниження людської гідності”. 
 

Фундація приєднується до флешмобу проти приниження людської гідності! Учора у Мукачеві влада урочисто відкрили пам`ятни…

Posted by Ukrainian Legal Aid Foundation on 4 вересня 2015 р.

 
 
За матеріалами Благодійного фонду “Розвиток”
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter