На Київщині почали навчати майбутніх слідчих та дільничих

Дата: 27 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

27 вересня розпочалося навчання 78 майбутніх слідчих і 140 дільничних офіцерів, які успішно пройшли конкурс.

Про це із Київського навчального центру підготовки поліцейських повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

За словами Голови Національної поліції Хатії Деканоідзе, нинішні кандидати на посаду слідчих та дільничих поступово повинні витіснити з поліції тих працівників, які не змінилися під час реформи.

“Такі люди мають поступово зайняти місце тих, які, не дивлячись на атестацію, на все реформування, наші зусилля, не змінюються”, – каже вона.

Хатія Деканоідзе заявила, що зараз відомство працює над упровадженням нових стандартів та правил для дільничих.

“Дільничний як поліцейський має зайти – в гарному сенсі – у кожну родину. Він має розуміти, чим дихає район, що робиться у школах, які проблеми є в дітей, які злочинні угруповування пересуваються, і що відбувається на вулиці. Тому що, якби в нас нормально працював інститут дільничних, то негідника (підозрюваного у вбивстві двох патрульних – Ольги Макаренко та Артема Кутушева у Дніпрі – ред.), який вільно рік гуляв, уже б знайшли”, – переконана голова Нацполіції.

Координатор проектів ОБСЄ в Україні Вайдотас Верба вважає, що поліції вкрай важливо мати повноваження й навички для самозахисту.

“Тому в рамках майже 700 годин навчання, поряд із курсами про права людини, толерантності, методиками розслідування правопорушень, велика увага приділяється тактичній підготовці, взаємодії працівників поліції задля забезпечення безпеки як населення, так і один одного”, – каже він.

Хатія Деканоідзе наголосила, що корупцію в поліції неможливо подолати, якщо не буде проведена єдина системна реформа правоохоронної системи, а також, якщо не буде мотивації в поліцейських.

У кожного поліцейського мають бути законодавчо закріплені повноваження, необхідне забезпечення та гідна заробітна плата, каже Хатія Деканоідзе.

“Правова держава, де рейдери не будуть захоплювати кожного дня підприємства. Ось ці нові люди, які повинні розслідувати справи так, щоб кожна людина розуміла: вона не повинна платити, а просто прийти, заявити і вийти з результатом з Нацполіції”, – вважає голова Національної поліції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: