Гуманізм та безпека: Як у Ковелі вирішили проблему безпритульних собак

Дата: 02 Лютого 2017 Автор: Маргарита Тарасова
A+ A- Підписатися

Проблему безпритульних тварин часто визначають як нагальну жителі багатьох міст України. Це, зокрема, демонструють опитування експертів, під час яких мешканці визначають пріоритети у сфері безпеки для своїх населених пунктів.

Так сталося і в Ковелі (Волинська область): містяни назвали собак, що живуть на вулицях, реальною загрозою для себе. У відповідь місцева влада запропонувала рішення: “Програму поводження із безпритульними тваринами”, у якій прописали алгоритми гуманного зменшення їхньої кількості. 

Дитсадок “Проблема безпритульних собак існувала давно. Багато скарг надходило від громади міста, адже навіть дітей кусали. Я бачив це по зверненнях до правоохоронців, та й сам помічав, гуляючи містом зі своїми дітьми”, – розповідає Юрій Єрохін, заступник начальника секції превенції Ковельського відділу поліції ГУНП у Волинській області.

Раніше у місті намагалися вирішити проблему за допомогою спеціалістів із Луцька: раз на тиждень команда приїздила до Ковеля, аби відловити собак і провести операцію. Утім такий підхід не вирішував проблему.

“Ми вирішили підійти до вирішення проблеми системно, за допомогою програми, і робити це на базі комунального підприємства. Адже звичайний відлов не дає результату – собака завжди повертається у свій ареал”, – ділиться Андрій Товстига, заступник міського голови Ковеля.

Утім важлива для міста програма була прийнята не одразу. Віра Федосюк, секретар Ковельської міської ради, згадує, що колегія, на якій розглядалося рішення про прийняття програми, відбувалася двічі. Перший раз у бюджетної депутатської комісії виникли зауваження до кошторису утримання. З другого разу рішення про розгляд і затвердження Програми про поводження з безпритульними тваринами у Ковелі було прийнято, а гроші (381 тис. грн на 2016 р.) були виділені за рахунок перерозподілу бюджету.

Основним аргументом на користь прийняття програми стали результати проведеного опитування городян, згадує Альона Матвійчук, голова правління “Мережі правового розвитку”: “Опитування людей дозволяє подивитись на стан речей в громаді з боку (з точки зору) самих жителів, зрозуміти їхні нагальні проблеми, потреби та шукати шляхи вирішення проблем і задоволення потреб”. Це опитування проводилося в рамках налагодження взаємодії між поліцією та громадою. Під час нього експерти намагалися визначити пріоритетні потреби у безпеці жителів міста.

Програма розрахована на період з 2016 по 2019 роки, у ній передбачені гуманні методи зменшення кількості безпритульних тварин: облік, реєстрація та ідентифікація задля подальшої стерилізації, вакцинації та необхідного лікування. Після цього собак, якщо вони не є агресивними і не становитимуть загрози для людей, повертатимуть на місце їхнього перебування.

До кінця року у місті планують завершити капітальний ремонт приміщення, де тваринам надаватиметься допомога, закупити необхідні медикаменти, вакцини, а також укомплектувати штат. Фактична робота має розпочатися цього року.

Текст створено в рамках роботи експертної групи “Взаємодія поліції та громади” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Фото: ВолиньPost, Ковельська міська рада

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter