Дискримінація обмежує. Протидій!

Дата: 12 Лютого 2015 Автор: Ірина Виртосу
A+ A- Підписатися

В Україні стартувала кампанія “Дискримінація обмежує. Протидій!”.

Логотипом антидискримінаційної кампанії стала черепашка, яка безпорадно лежить на спині. Їй важко встати. І тільки з допомогою інших вона зможе встати на ноги. Координатори кампанії переконані, що схожа ситуація в Україні – щоб ваші права не порушувалися, потрібно протидіяти дискримінації.

Автором-розробником “антидискримінаційної черепашки” став поет, дизайнер, розробник майданівської “йолки” Ілля Стронґовський.  

Дискримінація стосується кожного, наголошують координатори кампанії. І показують на простих випадках. Чи траплялося, що вас не взяли на роботу, бо вам всього 20 років? Це дискримінація. Не взяли на роботу, бо вам уже 40? Це дискримінація. Не взяли на роботу, бо ви… жінка? Не має можливості потрапити в магазин, бо сходи, а ви пересуваєтеся на інвалідному візку? Це дискримінація… Не “тієї” національності? Не “тієї” сексуальної орієнтації?…

“Кожен з нас може бути дискримінований за тією чи іншою ознакою. Всіх нас можна розділити за віком, за статтю, за національністю… А нещодавно в Україні актуалізувалася проблема – дискримінація і за місцем реєстрації”, – наголосила Ірина Федорович, голова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації, співкоординатор проекту “Без кордонів” на презентації антидискримінаційної кампанії.

Координатори стверджують, що вже давно в українському суспільстві назріла потреба у публічній дискусії – не просто говорити про дискримінацію, а вчитися їй протидіяти. Більше можна дізнатися на сайті кампанії www.discrimi.net.

“Навіть складно говорити про дискримінацію сьогодні, коли війна. Але ми не можемо не порушувати ці питання, які справді стосуються кожного…”, – зауважив Роман Романов, директор Програмної ініціативи “Права людини і правосуддя” Міжнародного Фонду “Відродження”. 

“Я нещодавно був на зустрічі з представниками Вищого спеціалізованого суду. Запитав у них про “дискримінаційні” справи. Знаєте, скільки їх? Всього 27. У той час, як румунські колеги повідомляють, що в них на розгляді близько 4 тисяч справ”, – зауважив Сергій Пономарьов, голова відділу з питань недискримінації Секретаріату Уповноваженого з прав людини.

Проти дискримінації виступають й публічні особи. Так, цю кампанію вже підтримала українська письменниця Лариса Денисенко.

Координатор кампанії – Центр інформації про права людини під егідою Коаліції з протидії дискримінації за підтримки Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міжнародного фонду “Відродження”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter