А ви точно унікальна організація? Відрізняйтеся або закривайтеся
В Україні існують тисячі громадських організацій, які хочуть привернути увагу до питань, з якими вони працюють. Екологія, децентралізація, діти, тварини, гендер, безхатченки, благодійність, насильство… Кожна із цих організацій змагається за те, аби її помітили, виділили серед інших та стали її прихильником. Як це зробити?
Стати брендом!
Про створення бренду організації на “Школі ефективних комунікацій-2017” розповіла експертка з 10-річним досвідом у сфері маркетингу Рита Поліщук.
За рік українець, мешканець міста, отримує понад один мільйон маркетингових повідомлень. Адже за інформаційний простір з громадськими організаціями змагаються ще й бізнес та органи влади. Це приблизно 3000 повідомлень у день. То як же зробити так, аби почули саме вас?
За словами Рити Поліщук, для більшості українців незрозуміло, хто такі громадські правозахисні організації, чим вони займаються і які їх мотиви. Адже більшість з них схожі одна на одну. Рита радить зрозуміти, в чому унікальність саме вашої організації.
– Що для цього потрібно?
– Визначити цільову аудиторію
– Дізнайтесь, які в неї потреби
– Розкажіть, що робите ТІЛЬКИ ВИ
– Знайте, проти чого ви
– Демонструйте, а не говоріть
– Знайдіть слушний час для того, аби вас почули
А також подумайте про те, як назвати себе та який візуальний образ організації ви хочете створити.
Слід зазначити, що неймінг (пошук назви для організації) в українських правозахисних організаціях страждає. Не зважаючи на те, що оптимальна назва складається з одного-двох чи максимум трьох слів, українські правозахисні організації зазвичай починаються від п’яти. Наприклад “Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів” чи “Українська Гельсінська спілка з прав людини”.
“Без ідентифікації себе та бренду, ви (організація) будете тонути в потоці голосів і шумів. Бренд не є торговою маркою, логотипом, рекламою, описом місії. Бренд – це стратегічна точка зору, певний набір емоцій. Ваш бренд має викликати емоції, внутрішню хімію”, – коментує Рита Поліщук.
Що зазвичай можна почути від громадських організацій?
- Ми такі класні
- Ось що ми робимо
- Дайте грошей/зробіть щось для нас
- Ми такі класні
- Ось що ми робимо
- Дайте грошей/зробіть щось для нас
- Ми такі класні
- Ось що ми робимо
- Дайте грошей/зробіть щось для нас
Як варто казати?
- Ось наші результати
- Ось так це може вплинути на вас
- Дайте грошей/зробіть щось для нас
- Ось результати від інвестованих вами грошей/витрачених зусиль
- Ось так це може вплинути на вас
- Дайте грошей/зробіть щось для нас
З чого має складатися ваш план по побудові бренду?
- Хто і де ви є (бренд)
- Куди ви рухаєтеся?
- Як ви збираєтеся туди дійти?
- Бюджет
- Графік дій та активностей
Пам’ятайте, Якщо план не написаний на папері, значить його у вас немає.
Організаторами заходу виступили Центр інформації про права людини за підтримки Нідерландського Гельсінського комітету та Гельсінського фонду з прав людини.