Запрошуємо до участі в курсі “Школа прав людини: право бути правозахисником”

Дата та час події: 24 Травня 2020, 23:59
A+ A- Підписатися

Восток SOS у партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в межах Transition Promotion Program запрошує до участі в освітньому курсі “Школа прав людини: право бути правозахисником”.

Що це за проєкт?

Школа – це освітній простір, у якому ти отримаєш базові компетентності з прав людини та громадянських дій на їхній захист і просування. Допоможуть у цьому провідні громадські діячі та діячки України, які мають значний досвід практичної діяльності у сфері захисту прав людини. Ти матимеш можливість познайомитися з кращими практиками правозахисної діяльності, поспілкуватися з однодумцями й отримати практичний досвід правозахисту.

Увагу учасників школи буде сфокусовано на захисті громадських активістів, які потрапляють під тиск через свою правозахисну діяльність.

Для кого?

Для 20 активістів, які працюють з проблемами, пов’язаними зі збройним конфліктом та окупацією частин територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, віком від 20 років, що представляють громадські організації, неформальні об’єднання та ініціативні групи, зацікавлені в тематиці Школи, готові навчатися нового, включати принципи прав людини у свою діяльність та активно діяти на захист активістів, які потрапляють під тиск.

Учасники школи будуть відібрані під час конкурсу, серед тих, хто успішно пройде онлайн-курс “Вступ до прав людини”.

Коли?

Школа відбуватиметься з травня по жовтень 2020 року.

Як проходитиме школа?

Із 20 травня по 7 червня 2020 року – онлайн курс “Вступ до прав людини”.

21–28 червня 2020 року (дата може бути змінена у зв’язку з пандемією COVID-19) – основний тренінг, який відбудеться в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

З 1 липня по 30 вересня 2020 року – впровадження учасниками п’яти інноваційних проєктів, що отримають фінансову підтримку. Проєкти будуть спрямовані на розв’язання проблем з правами людини, що є наслідком збройного конфлікту та окупації частини Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя. Робота над реалізацією власних проєктів учасників відбуватиметься за консультативної підтримки й наставництва з боку експертів і тренерів Школи.

У період із 20 по 30 вересня 2020 року – триденна ознайомча поїздка до відомих правозахисних організацій (м. Київ).

У період з 1 по 15 жовтня – дводенний підсумковий захід і тренінг учасників Школи та партнерських організацій в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

У межах Школи її учасники та учасниці зможуть:

  • поглибити та розширити свої знання щодо прав людини, механізмів їхнього захисту на національному та міжнародному рівнях, практичного їх застосування в громадській активності;
  • отримати вміння аналізувати актуальні суспільні проблеми з позицій прав людини;
  • сформувати навички діяти спільно, ефективно захищаючи своїх колег – громадських активістів/-ок, які потрапляють під тиск та переслідування через свою діяльність;
  • отримати практичний досвід впровадження проєктів на захист правозахисників;
  • узяти участь у розробленні нових стратегій і тактик дій на захист прав людини.

Як узяти участь?

Подати заявку на участь у “Школі прав людини: право бути правозахисником” до 24 травня 2020 року, заповнивши онлайн форму:

https://cutt.ly/dt1UOZX

Усі зареєстровані учасники отримають посилання на онлайн-платформу ILIA та мають пройти курс “Вступ у права людини” до 30 травня.

Після цього буде проведено відбір учасників, і ми повідомимо про результати конкурсу не пізніше ніж 7 червня 2020 року.

Додаткова інформація:

Організатори забезпечують проживання та харчування, пов’язані з участю в заходах школи. Витрати на проїзд компенсуються за умови наявності проїзних документів до місця проведення тренінгу та у зворотному напрямку.

На зв’язку – координаторка проєкту Юлія Кішенко

julia.kishenko@vostok-sos.org

099 078 46 66


Проєкт “Школа прав людини: право бути правозахисником” впроваджує Благодійна організація “Восток SOS” у партнерстві з Освітнім домом прав людини в Чернігові за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в межах Transition Promotion Program.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: