Заходи до Дня спротиву окупації Криму

Дата та час події: 26 Лютого 2023, 20:00
A+ A- Підписатися

З нагоди Дня спротиву окупації Криму 26 лютого в Україні відбудеться низка заходів. 

Це під час брифінгу в “Укрінформі” анонсувала Представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева

25 лютого в кінотеатрі “Оскар” о 15 годині відбудеться спецпоказ документальної стрічки “Крим, як це було” за участю авторів фільму. Деталі у фейсбук-події. Під час заходу можна буде поспілкуватися з авторами кінострічки. 

50% коштів від проданих квитків автори фільму перерахують на збір “10 мільйонів для ПАНів із Криму” — на потреби легендарної 10 морської авіабригади, яка у 2014 році вивела з окупованого аеродрому в Новофедорівці всю свою техніку. Завдяки сміливості бригади та Героя України, полковника Ігоря Бедзая, Україні вдалося зберегти морську авіацію як таку.

Спільно з правозахисною організацією “Крим SOS” 26 лютого о 16.00 у Будинку кіно вперше в Україні відбудеться прем’єра фільму “Голос з Криму. Наріман Джелял”. Наразі відомо про щонайменше 181 політв’язня, яких Росія незаконно утримує в тимчасово окупованому Криму або на своїй території. 

27 лютого в Офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини також відбудеться подія, покликана привернути суспільну увагу до масштабу скоєних окупантами злочинів.

27 лютого о 18.30 Представництво разом із PEN Ukraine влаштовує захід SolidarityArt — амбасадори політв’язнів-журналістів, митці, музиканти, актори, режисери читатимуть щоденники та листи наших громадян із незаконного ув’язнення.

Символ Дня спротиву цьогоріч — логотип півострова у виконанні кримськотатарського митця Рустема Скибіна, оповитий жовтою стрічкою.

Повідомляється, що Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України закликала всі медійні структури додавати символ спротиву на екрани, розповідати про цей день в етерах і публікаціях.

Громадян просять долучатися до нашої інформаційної кампанії щодо Дня спротиву окупації Криму та до організованих заходів і говорити про український півострів і його опір російській окупації, розповідати історію цієї визначної для України дати.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter