Захід до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу “Перемога у кожній клітині”

Дата та час події: 19 Травня 2023, 10:00
A+ A- Підписатися

У цю п’ятницю, 19 травня об 10:00, на вулиці Лаврській відбудеться захід “Перемога у кожній клітині”. Захід присвячений Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу, що традиційно відзначають у третю неділю травня.

Організатор – БО “100% життя”, яка з 2001 року працює з пацієнтами та для пацієнтів з ВІЛ у 25 регіонах України. Мережа активно бореться за те, щоб 100% українських пацієнтів мали 100% доступ до лікування.

Під час акції буде представлено збірний образ ВІЛ-переможців під назвою “Вікторія, яка перемагає епідемію СНІДу”, створений штучним інтелектом. Штучний інтелект обрав жіночий образ, оскільки кількість жіночих фотографій була найбільшою. Тисячі жінок працюють у медичній системі та пацієнтських організаціях.

Вся намальована картина складається із 772 унікальних фотографій, які довільно повторюються. Сумарна кількість клітинок – понад три тисячі.

За 33 роки епідемії СНІД забрав життя 53 547 українців (МОЗ, 1987–2020). Від початку 2023 року станом на 1 квітня зареєстровано 2 931 випадок ВІЛ-інфекції, 795 випадків захворювання на СНІД і 401 смерть від СНІДу. Антиретровірусна терапія є одним з вирішальних факторів впливу на зменшення ризику передавання вірусу та зниження захворюваності й смертності, пов’язаних з ВІЛ-інфекцією серед людей, які живуть з ВІЛ.

У XXI столітті ВІЛ – не вирок. Вчасне тестування діагностики ВІЛ дає шанс врятувати власне життя та запобігти хворобі. Завдяки лікуванню ВІЛ-позитивна людина може бути соціально активною.

Контактна особа для ЗМІ:

Слуцька Дар’я

099 205 81 51 (Viber, WhatsApp, Telegram)

dasha.slutska@zeleni.agency

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: