Як медіа писати про втрату: онлайн-тренінг із коректного висвітлення теми втрати і людей у горюванні
Запрошуємо 24 вересня медіаспільноту на онлайн-тренінг “Як писати про втрату”, організований громадською організацією “Бути” в партнерстві з Національною спілкою журналістів України.
- Що таке втрата і чи варто про неї писати сьогодні, коли рівень поганих новин за межею здорового глузду? Спойлер – варто.
- Етичне висвітлення теми втрати як дотримання права людини на гідність та приватність. Розбираємо кейси, зокрема і фото- та відеоконтент.
- Як готуватися до інтерв’ю з людиною у втраті: коректні / некоректні запитання, право героя / героїні відмовитися на будь-якому етапі, реагування журналіста/ки на сльози та емоції тощо, посткомунікація.
Ключові спікерки:
- Тетяна Трощинська, лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе – 2024, журналістка, медіаменеджерка, авторка подкасту “Любов не минає”, Київ.
- Ганна Черненко, воєнна журналістка, 24-й канал, координаторка Центру журналістської солідарності, Харків
- Крістіна Бут, журналістка, голова ГО “Бути”, Мелітополь – Запоріжжя – Київ.
Фасилітаторка заходу – Ірина Виртосу, журналістка, комунікаційна директорка ГО “Бути”, Скадовськ – Київ.
Коли: 24 вересня, на платформі Zoom (для зареєстрованих учасників та учасниць).
Початок о 15:00 (тривалість до 2,5 год).
Реєстрація: https://forms.gle/vbsARuEfkR3deM9M7 (триває до 23.09 включно).
З усіх питань щодо участі в тренінгу звертатися до адміністраторки Таїсії, platformatobe@gmail.com.
Захід реалізовується в межах проєкту “Підтримка активних громадян під тиском в Україні”, який реалізовує Освітній Дім прав людини – Чернігів у співпраці зі ZMINA. Центр прав людини за фінансової підтримки European Union in Ukraine. Онлайн-тренінг є виключною відповідальністю ГО “Бути” та необов’язково відображає позицію Європейського Союзу.