Виставка, присвячена українським політв’язням Кремля, CRIMEA is HERE

Дата та час події: 13 Березня 2021 – 22 Березня 2021
A+ A- Підписатися

За сім років російська окупація спустошила Крим та перетворила його на безправний півострів несвобод. Десятки тисяч українців Криму змушені були покинути рідний край, втратили майно та домівки. Понад сто українських громадян опинились у в’язницях за те, що не побоялися висловити свою позицію з приводу вторгнення Росії та її мотивів, не відмовилися від своїх переконань, не зрадили свою державу, не відреклися від своєї релігії.

Вони проходять через тортури, перебувають у штрафних ізоляторах, мерзнуть у холодних камерах і страждають через відсутність адекватної медичної допомоги.

Ми вже не запам’ятовуємо їхніх імен не тому, що байдужі, але тому, що втомилися від “поганих новин”, а “банерна сліпота” – дедалі частіше головне захворювання середньостатистичного українця.

Проте злочини в Криму ближче, ніж здається. Вони стосуються кожного, адже спрямовані проти базових прав людини й свободи слова. Пам’ятати та говорити про них – наш спільний обов’язок.

Яким ми пам’ятаємо Крим? Що насправді відчули, коли його окупували? Виставка CRIMEA is HERE присвячена втраченому півострову й нашим спогадам про нього, глибинним емоціям і почуттям. Художники, які народилися й жили в кримських містах, розмовляють з нами уривками фраз і кадрами з фільму своїх спогадів. Маша Куліковська, Krolikowski Art, Саша Ковальова, Валерій Ведута та Віталій Фоменко розповідають про свій особистий досвід, який водночас знайомий кожному.

Тривалість: 13–22 березня.

Час роботи: Вт. – Нд.: 11:00 – 19:00. Пн.: 11:00 – 16:00.

Локація: музей історії Києва (вул. Б. Хмельницького, буд. 7, поверх 1).

Вхід вільний.

Презентація проєкту для журналістів, правозахисників та дипломатичної спільноти відбудеться 12 березня о 18:00 за попередньою акредитацією.

Щоб потрапити на відкриття, потрібно зареєструватися за посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: