Вибиті зуби та загроза депортації: чому Україна неприйнятна до казахстанських опозиційних активістів

Дата та час події: 10 Січня 2022, 12:30
A+ A- Підписатися

У понеділок, 10 січня, о 12:30 за київським часом відбудеться онлайн-брифінг на тему: “Вибиті зуби та загроза депортації: чому Україна неприйнятна до казахстанських опозиційних активістів”.

6 січня ввечері в Києві люди в цивільному, які назвалися співробітниками СБУ, побили координатора руху “Демократичний вибір Казахстану” (ДВК) Заманбека Тлеулієва, вибивши йому чотири зуби. Співробітники СБУ використали нецензурну лексику, загрожували Тлеулієву негайною депортацією за те, що, перебуваючи в Україні, він не припиняє опозиційної діяльності в Казахстані. Цього ж вечора до іншого казахстанського активіста Елдоса Насипбекова в Києві теж прийшли співробітники СБУ, погрозами змусили його підписати “розписку” та записати відеопідтвердження, що він відмовляється вести політичну діяльність. Інакше співробітники СБУ погрожували негайно депортувати його з України до Казахстану.

Чому, попри обіцянки президента Володимира Зеленського, Україна залишається небезпечною країною для біженців, шукачів притулку та політичних емігрантів із країн регіону? Яке право мають співробітники СБУ загрожувати депортацією громадянам Казахстану, які легально проживають в Україні? Чому на восьмому році російської агресії Україна продовжує співпрацювати зі спецслужбами авторитарних режимів?

Під час брифінгу потерпілі казахстанські активісти оприлюднять докладну інформацію про тиск на них з боку СБУ, а українські правозахисники проінформують про подальші кроки та звернуться до Державного бюро розслідувань для притягнення винних співробітників до відповідальності.

Учасники:

Заманбек Тлеулієв та Елдос Насипбеков, координатори руху “Демократичний вибір Казахстану”;

Дмитро Моргун, адвокат;

Людмила Козловська, голова Фонду “Відкритий діалог”;

Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини;

Максим Буткевич, координатор проєкту “Без кордонів”.

Модератор: Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA.

Онлайн-брифінг транслюватиметься на сторінці Центру прав людини ZMINA, Open Dialogue Foundation, платформи “Правозахисний порядок денний” та проєкту “Без кордонів”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: