Вечірня школа з інформаційної та медіаграмотності від Українського інституту медіа та комунікації
Громадська організація “Український інститут медіа та комунікації” за підтримки ЮНЕСКО та уряду Японії запрошує регіональних журналістів до участі у вечірній школі [Re]Inforce з медіа- та інформаційної грамотності, що триватиме із 16 до 28 квітня 2025 року. Це програма має на меті підвищити рівень медіаграмотності регіональних журналістів та зміцнити їхню спроможність працювати неупереджено й збалансовано в складних умовах війни.

Під час вечірньої школи передбачено такі заняття:
- 16.04 (середа), 16.30 – 19.00, відповідальність за поширення дезінформації та іншого шкідливого контенту (Тетяна Авдєєва);
- 17.04 (четвер), 17:00 – 19:00, пошук та перевірка джерел інформації (Олена Чуранова);
- 21.04 (понеділок), 17:00 – 19:00, висвітлення конфліктно чутливих тем (Євгенія Подобна);
- 23.04 (середа), 17:00 – 19:00, гендерна дезінформація (Ольга Білоусенко);
- 24.04 (четвер), 17:00 – 19:00 виявлення фейків та інших видів дезінформації (Тетяна Матичак);
- 28.04 (понеділок), 17:00 – 19:00, професійні стандарти та етика використання ШІ (Діана Дуцик).
ДОДАТКОВИЙ БОНУС ДЛЯ УЧАСНИКІВ ВЕЧІРНЬОЇ ШКОЛИ! ВИНАГОРОДА ЗА СТВОРЕНІ ПІД ЧАС ПРОЄКТУ SHORT ВІДЕО!
Під час навчання кожен учасник тренінгу має створити коротке відео для ютубу на тему медіа- та інформаційної грамотності.
Автори п’яти найкращих відео отримають:
- гонорар за свою роботу;
- запрошення на офлайн-воркшоп у Київ.
Охочим узяти участь у вечірній школі слід заповнити аплікаційну форму до 12 квітня 2025 року.
Про тренерів школи:
Тетяна Авдєєва – старша юристка Лабораторії цифрової безпеки, членкиня Незалежної медійної ради та експертка Експертного комітету зі штучного інтелекту при Міністерстві цифрової трансформації України. Вона має досвід співпраці з багатьма міжнародними міжурядовими та недержавними організаціями, включно з Європейською комісією, ОБСЄ, Радою Європи, Article 19, Access Now тощо.
Олена Чуранова – журналістка, фактчекерка проєкту StopFake.org, викладачка Могилянської школи журналістики, тренерка Академії викладачів журналістики. Працювала як журналістка та аналітикиня в низці медіа та організацій, зокрема в “Голосі Америки”, ГО “Інститут масової інформації”, NewsMavens, Euractiv.
Євгенія Подобна – українська журналістка та документалістка. Авторка п’яти нонфікшн-книжок про російсько-українську війну. Працювала на Суспільному, 5 каналі.
Ольга Білоусенко – керівниця дослідницького відділу Львівського медіафоруму, медіааналітикиня, дослідниця дезінформації, співавторка дослідження про становище українських медіа для Світового банку, у минулому – очільниця Центру досліджень “Детектора медіа” та журналістка. Як медійниця працювала з темами медіа, гендеру та дискримінації.
Тетяна Матичак – редакторка, медіатренерка, фахівчиня з протидії пропаганді та маніпуляціям. Була співзасновницею та головною редакторкою StopFake.org, співавторкою дослідження “Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою”. Має 15 років журналістського й 10 років тренерського та менторського досвіду. Співпрацює з “Інтерньюз Україна”, “IREX Україна” та іншими організаціями.
Діана Дуцик – засновниця та виконавча директорка Українського інституту медіа та комунікації, членкиня Комісії з журналістської етики та викладачка Могилянської школи журналістики.
По додаткову інформацію звертайтеся до:
- Маргарити Захарчук: margaryta.zakharchuk@gmail.com;
- Діани Дуцик: dutsyk@gmail.com.