Вечір кіно “Крим нескорений”

Дата та час події: 05 Грудня 2017, 13:30
A+ A- Підписатися

5 грудня о 19:00 запрошуємо на показ спецпроектів “Крим.Реаліі”.

Це кіно про опір агресії, про людей, які боролися і борються з анексією Криму ціною свого здоров’я, свободи, а іноді і життя. Це проект про людей, які боролися і борються з російськими загарбниками, створений командою “Крим.Реаліі”.

Реєстрація обов’язкова тут.

Після показу відбудеться дискусія, в якій братимуть участь:

Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу, політв’язень, колишній фігурант справи “26 лютого”. Засуджений до 8 років колонії, але був помилуваний одночасно з Ільмі Умеровим, завдяки посередництву Туреччини,

Ельміра Аблялімова, дружина Ахтема Чийгоза, яка активно займалася юридичним супроводом і допомогою чоловікові під час судового процесу,

Антон Наумлюк, журналіст Радіо Свобода, “Нової газети” та порталу “Медіазона”, один з небагатьох як російських, так і українських журналістів, який систематично висвітлює тему українських політв’язнів, переслідуваних на території Росії і Криму,

Станіслав Юрченко, редактор мультимедійного відділу Крим.Реаліі.

Програма вечора:

“Крим. Нескорений”

У лютому 2014 року ніхто і уявити собі не міг, що буде захоплення Криму російськими військами, анексія півострова і бойові дії на сході України. 26 лютого 2014 року, тисячі кримчан просто вийшли на площу перед Верховною Радою Криму, щоб не дати депутатам проголосувати за приєднання Криму до Росії. І тоді Путін ввів в дію план військового вторгнення.

Російська армія захопила адміністративні будівлі Автономної Республіки Крим, заблокувала українські військові частини. Але навіть у таких умовах кримчани виходили на акції протесту проти російської окупації і чекали допомоги від України. І цей опір триває.

“Крим. Переможців не судять?”

Через 2,5 роки біля будівлі Кримського парламенту зібралися родичі заарештованих кримчан у справі “26 лютого” – судового розгляду над учасниками мітингу біля стін Кримського парламенту 26 лютого 2014 року. У протиборстві на мітингу між проукраїнською і проросійською стороною загинуло двоє людей, ще 84 людини були визнані постраждалими. Правда на лаві підсудних, після масових зіткнень в багатотисячному натовпі, виявилися тільки учасники проукраїнського мітингу, вісім кримських татар. Зйомки проходили в серпні 2016 року, з того моменту пройшли десятки судів у справі, а адвокат Микола Полозов заявив про тиск на нього з боку Слідчого комітету Росії, прокуратури Криму, а також ФСБ.

“Лакмусові папірці російського “правосуддя”

Чотири судових вироки показують всю суть “правосуддя” Російської Федерації на території анексованого Криму. Простий кримський фермер Володимир Балух – 3 роки і 7 місяців колонії. Активний учасник кримськотатарського національного руху Ахтем Чийгоз – 8 років колонії. Метр кримської журналістики Микола Семена – 2.5 роки умовно з випробувальним терміном і забороною займатися публічною діяльність на 3 роки. Один з лідерів кримськотатарського народу Ільмі Умеров – два роки колонії-поселення.

В цей день також пройде міні-виставка фоторобіт Антона Наумлюка з Криму.

Початок о 19:00.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter