У Харкові презентують другу хвилю опитування про те, як українці розуміють права людини

Дата та час події: 26 Листопада 2018, 12:51
A+ A- Підписатися

У системі цінностей жителів сходу України на першому місці – свобода. У Харкові презентують другу хвилю масштабного соціологічного опитування про те, як українці розуміють права людини, та розкажуть, що змінилося за останні два роки.

У понеділок, 26 листопада, о 13:00 у приміщенні прес-центру Kharkiv.today (вул. Мироносицька, 8) відбудеться прес-конференція, на якій оприлюднять результати загальнонаціонального соціологічного опитування “Що українці знають та думають про права людини”. Захід організовано Центром інформації про права людини за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Під час прес-конференції йтиметься про те, які цінності і права є найважливішими для українців, зокрема для жителів сходу, до якого належить і Харків, чи вони захищають свої права і яким чином та як змінилося ставлення громадян до ситуації з дотриманням прав людини за два роки з часу попереднього опитування. Крім того, спікери обговорять вплив збройного конфлікту на сприйняття прав людини. 

Дослідження показало, що жителі сходу України високо цінують особисті права, передусім свободу. Майже половина респондентів (43%) не відмовиться від свободи та громадянських прав на користь матеріального добробуту. Дев’ятеро з десяти опитаних серед загальнолюдських цінностей поставили свободу на перше місце (93%). Про це також йтиметься під час презентації дослідження.

 Учасники заходу:

  • Володимир Яворський, експерт Центру інформації про права людини, представник авторського колективу дослідження;
  • Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини;
  • Сергій Шаповалов, аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва;
  • Світлана Колишко, керівниця групи з прав людини, координаторка проекту Програми розвитку ООН в Україні.

Харків – третє місто в регіональному прес-турі “Що українці знають та думають про права людини”. Такі заходи вже відбулись у Краматорську та Одесі, а також відбудуться у Львові, Дніпрі із завершальною презентацією в Києві 10 грудня з нагоди Міжнародного дня прав людини.

Метою проекту є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до більш активного захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців.

Довідка

Дослідження проведене Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва та “Юкрейніан соціолоджі сервіс” на замовлення ПРООН в Україні та у співпраці з Центром інформації про права людини. Участь в опитуванні взяли 1998 респондентів по всій Україні. Максимальна похибка не перевищує 2,2%.

Контактна особа:

Руслан Коломєйцев

тел. 095 131 56 31

ел. адреса: kolomeitsev.rusel@ukr.net

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: