“Україна без тортур” збирає історії моніторів НПМ
У нещодавньому інтерв’ю для Радіо Свобода президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням Микола Гнатовський зазначив, що катування калічить не лише жертву, воно морально руйнує й того, хто до нього вдається. Ми абсолютно погоджуємося з цією думкою.
Однак є люди, які здійснюють моніторинг місць несвободи й кожен випадок катувань і жорстокого поводження пропускають через себе. Ці люди – монітори НПМ, які залишають частинку себе в кожній установі, яку моніторили.
26 червня є Міжнародним днем підтримки жертв катувань. Пропонуємо вам приєднатися до ініціативи від організації “Україна без тортур” та написати невелику розповідь про історію виявлення катування і жорстокого поводження в межах НПМ.
Ви є вільними у своїй розповіді. Можете написати про:
- свій досвід роботи з жертвами катувань;
- про те, де і за яких обставин ви виявили випадки катувань і жорстокого поводження під час візитів НПМ;
- описати свої емоції під час фіксації випадків катувань;
- поділитися своїми думками стосовно явища катувань у місцях несвободи.
За бажанням ви можете додати фото (або ваше фото під час візиту НПМ, або фото тілесних ушкоджень людини, про яку йдеться, або зробити нове фото з аркушем формату А4, на якому написано “Не мовчи про катування”).
?Об’єм – одна сторінка (але це умовно).
Надсилати історії на пошту ukraine.without.torture@gmail.com.
“Україна без тортур” планує сформувати збірник з вашими історіями про випадки катувань, які були виявлені моніторами НПМ під час візиту.