У Києві відбудеться семінар, присвячений спадщині кримських татар, і презентують видання “MİRAS. Спадщина. The Heritage”
У четвер, 21 листопада, в Скарбниці Національного музею історії України (вул. Лаврська, 9) відбудеться семінар з історії гуманітаристики, де презентують видання “MİRAS. Спадщина. The Heritage”. Початок заходу о 16:00, повідомляє громадська організація “Алєм” у фейсбуку.
Видання “MİRAS. Спадщина. The Heritage” вперше демонструє колекцію унікальних кримськотатарських артефактів, які нині зберігаються на материковій Україні. Ювелірні вироби, елементи традиційного вбрання, вишивка та предмети мідного ремесла відображають багатогранність культури кримських татар. Автори досліджують соціальний контекст цих предметів, їхнє використання та значення для формування ідентичності корінного народу України.
Серед ключових тем для обговорення виступатимуть такі питання:
- Що таке “Спадщина” та які сенси куратори й автори видання вкладають у поняття “деколонізація”?
- Що таке нематеріальна культурна спадщина та як вона пов’язана з ідентичністю носіїв культури корінного народу?
- Чому музейні колекції – це не лише набір предметів історичної, мистецької чи матеріальної цінності, але й щось набагато більше?
- Як через музейні артефакти можна говорити про людей та їхні долі?
“Важливо зазначити, що видання охоплює близько шести розділів, які охоплюють різні аспекти кримськотатарської спадщини: “іслам у культурі кримських татар”, “вишивка і ткацтво”, “ювелірна справа й традиційний костюм”, “культура фонтанів в Криму”, “гастрономічні традиції”, “кавова традиція кримських татар” як елемент соціальної комунікації. Усі ці теми демонструють кримськотатарську культуру в її багатогранності та різноманітності. Це не лише про зовнішні прояви культури у вигляді елементів вбрання чи їжу, які насправді є лише “вершиною айсберга”. Але про глибокий культурний контекст явищ, їхнє значення для ідентичності, повсякденного життя”, – зазначав раніше Олексій Савченко в інтервʼю для Кримськотатарського ресурсного центру