У центрі Києва відбудеться акція “Разом — за безпечні пологи!”

Дата та час події: 01 Жовтня 2021, 16:00
A+ A- Підписатися

1 жовтня о 16:00 у Києві в парку ім. Тараса Шевченка (орієнтир — кав’ярня “Трамвай”) громадські активіст(к)и встановлять гінекологічне крісло, аби дізнатися про особистий досвід пологів українських матерів і батьків. Перехожим запропонують обрати стікер з написом, який найбільше характеризує їхні пологи, або ж описати свій досвід пологів самостійно. Після цього стікер буде прикріплений до гінекологічного крісла. 

Акція відбудеться у межах Всеукраїнської кампанії ГО “Докудейз” “Разом — за безпечні пологи!”. 

Щороку сотні тисяч українок та українців готуються стати батьками та отримують різний досвід пологів. А втім, іноді надання медичних послуг, пов’язаних з вагітністю та пологами, можуть супроводжуватися порушенням прав людини. Фізичне насильство, медичне втручання без згоди, корупція, приниження гідності чи дискримінація — виклики, з якими досі стикаються під час пологів. Не всі майбутні матері та батьки знають, як відстояти свої права і куди звертатися у разі порушень. 

На прикладі описаних на стікерах досвідів пологів, експерт(к)и кампанії “Разом — за безпечні пологи!” пояснять, які права жінок найчастіше порушуються в Україні і як цьому запобігти. 

Також у акції візьме участь словацька режисерка і творча продюсерка документального кіно Майя Мартіняк. У своєму документальному фільмі “Невидимі” (Словаччина, 87) режисерка показує різний досвід, який отримують жінки та їхні партнер(к)и під час та після народження дитини. Стрічку “Невидимі” можна подивитися в онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE, а також на 18 Мандрівному міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. Майя Мартіняк відвідає Україну вперше. А з 5 по 10 жовтня режисерка представить свій фільм у п’яти українських містах, де відбуватиметься Мандрівний Docudays UA: Житомир, Кропивницький, Дніпро, Івано-Франківськ та Коломия. 

Спікерки під час акції: 

Ксенія Шиманська, правозахисниця, директорка Правозахисного департаменту ГО “Докудейз”.

Євгенія Кубах, експертка кампанії “Разом — за безпечні пологи!”, співзасновниця ГО “Природні права Україна”.

Аліна Дунаєвська, акушерка-гінекологиня, Київський пологовий будинок №5.

Акредитація: Ірина Сидоренко, (063) 763 92 07; iryna.sydorenko@docudays.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: