Тримісячна стипендіальна програма Празького центру громадянського суспільства

Дата та час події: 15 Травня 2023, 23:59
A+ A- Підписатися

Стипендіальна програма Празького центру громадянського суспільства – це можливість для лідерів/ок громадянського суспільства, журналістів/ок і активістів/ок приїхати на три місяці до Праги, аби перезавантажитися, сконцентровано попрацювати над своїм проєктом, а також зайнятися нетворкінгом, знайти нові можливості та відкрити нові перспективи.

Коли:

       Слот 1: 01/10/2023 — 31/12/2023

       Слот 2: 01/02/2024 — 30/04/2024

       Слот 3: 01/05/2024 — 31/07/2024

Центр залишає за собою право запропонувати кандидатам/кам доступні слоти відповідно до наявних адміністративних і логістичних можливостей.

Де: Прага, Чехія

Мови: англійська та російська

Дедлайн: 15 травня 2023

З чого складається стипендіальна програма:

  • зустрічі з чеськими неприбутковими громадськими спілками та аналітичними центрами, що надихають;
  • майстер-класи  розробки проєктів та фандрейзингу;
  • обмін досвідом з іншими стипендіатами;
  • індивідуальна робота над власним проєктом.

Витрати, які покриваються

Празький центр громадянського суспільства надасть учасникам окремі квартири, невелику щоденну виплату на життя в Празі, компенсує витрати на транспорт, а також допоможе отримати візу. Ви також можете користуватися спільним офісом з інтернетом та принтером.

Хто може податися:

  • журналісти/ки, експерти/ки, дослідники/ці, правозахисники/ці, активісти/ки у сферах екології, культури, міські активісти/ки, учасники/ці неприбуткових громадських спілок та ініціативних груп;
  • громадяни/ки України, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Білорусі, Молдови, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Росії, Туркменістану, та Узбекистану;
  • люди, які вже мають значний досвід роботи в одній із нижчезазначених пріоритетних сфер.

Ми розглянемо заявки кандидатів/ок з усіх вищезазначених країн. Ми надаємо перевагу тим, хто перебуває у своїй країні, але також приймаємо заявки від тих, хто мусив залишити свою країну.

Пріоритетні сфери

Війни, конфлікти та соціальні потрясіння, які минулого року охопили Східну Європу, Кавказ і Центральну Азію, радикально змінили конфігурацію місцевих громад і породили багато нових форм роботи громадянського суспільства.

Поштовх до деколонізації та запит на переосмислення власної національної ідентичності посилився з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. З’явилися нові типи ініціатив і лідерів, які працюють горизонтально, спираючись на розгалужені мережі волонтерів. Громадяни повертають собі владу, беручи участь у міських та екологічних спільнотах. Слідчі групи розкривають корупційні схеми та з’ясовують, яким чином корупціонери уникають міжнародних санкцій. Представники/ці громадянського суспільства активно опановують міжнародну адвокацію та проводять гучні публічні кампанії у власних країнах. Правозахисники/ці отримали нову легітимність в очах суспільства завдяки нарощуванню правової допомоги та залученню індивідуальних пожертв. Незалежні ЗМІ прагнуть охопити нову аудиторію через соціальні мережі. Фемактивізм досяг нового рівня креативності та впливу.

У цьому циклі стипендіальної програми ми шукаємо кандидатів/ок, чия робота спрямована на те, щоб відповісти на нові виклики, з якими громадянське суспільство та незалежні медіа в наших країнах зіткнулися у 2022 році, тих, хто розробляє стратегії підтримки та розвитку своєї роботи в безпрецедентних обставинах або шукає нові моделі фінансової сталості.

Яким темам ми надаємо перевагу

  • Нові лідерські ініціативи
  • Фінансова сталість громадянського сектору
  • Розслідування та адвокація
  • Дослідницькі проєкти
  • Ініціативи з деколонізації

Як подати заявку

Крок 1: Заповніть форму заявки на отримання стипендії.

Заявки приймають до 15 травня 2023

Будь ласка, переконайтеся, що ви правильно заповнили анкету, без помилок або непослідовностей. Стипендіальна програма надзвичайно конкурентна, тож ми запросимо кандидатів/ок тільки із найкращими профілями та заявками.

Крок 2: Кандидатів/ок, які будуть включені у шорт-лист, ми запросимо на співбесіду, під час якої обговоримо ідеї проєктів, програму та взаємні зобов’язання.

Крок 3: Ми проведемо фінальний відбір та повідомимо результати всім учасникам/цям до 15 червня 2023.

Є питання? Зв’яжіться за адресою: fellowship2023.pcsc@gmail.com‍

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter