Тренінг із підготовки громадських моніторів Національного превентивного механізму

Дата та час події: 19 Березня 2023, 00:00
A+ A- Підписатися

Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадською організацією “Україна без тортур” організовує тренінг для підготовки громадських моніторів національного превентивного механізму.

В Україні реалізація національного превентивного механізму покладена на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини й діє у форматі “Омбудсман +”, що передбачає здійснення моніторингових відвідувань працівниками Офісу Омбудсмана разом з громадськими моніторами місць несвободи з метою запобігання катуванню чи жорстокому поводженню.

Тренінг передбачає ознайомлення учасників з основними принципами роботи національного превентивного механізму, стандартами належного поводження в місцях несвободи, різними техніками здійснення відвідувань задля досягнення результату тощо. Отримані знання сприятимуть своєчасному виявленню системних порушень прав людини в місцях несвободи.

Тренінг розрахований на участь: правозахисників, представників громадських організацій, активістів, які мають бажання стати моніторами НПМ та на постійній основі здійснювати візити до місць несвободи.

Вимоги до учасників: повнолітні громадяни України, які мають базову вищу освіту; не мають судимості; не перебувають на державній службі.

Навчання відбуватиметься у два етапи: спочатку онлайн-заходи, а потім офлайн-тренінг.

До участі в онлайн-етапі навчання будуть допущені всі охочі, які відповідають вказаним вимогам до учасників.

Онлайн-етап складатиметься з навчальних курсів та вебінарів і розпочнеться орієнтовно з 24.03.2023.

До участі в офлайн-етапі будуть допущені лише учасники, які успішно пройшли онлайн-навчання і рекомендовані Консультативною радою НПМ.

Пріоритет у відборі учасників до офлайн-етапу буде наданий:

  • учасникам з областей, де нині бракує громадських моніторів НПМ, зокрема з Тернопільської, Рівненської, Вінницької, Луганської, Херсонської, Чернігівської областей;
  • учасникам, які нададуть рекомендацію чинного монітора НПМ, співробітника секретаріату, регіонального представника або координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області.

Офлайн-частина навчання триватиме два дні й буде проведена орієнтовно останньої декади квітня 2023 року (про дату і місце проведення тренінгу учасники, які пройшли відбір, будуть повідомлені додатково).

Організатори тренінгу залишають за собою право не пояснювати причини відхилення кандидатур на участь в офлайн-етапі тренінгу.

Для участі в тренінгу необхідно заповнити форму за посиланням.

Додаткові анкетні матеріали ви можете надіслати на пошту: hrukraine.without.torture@gmail.com.

Участь у тренінгу безкоштовна.

Дедлайн подання заявок: 19 березня 2023 року (включно).

Вся зібрана інформація буде передана до Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини 20 березня для подальшого опрацювання. Деталі оголошення на сайті Омбудсмана.

Щодо додаткової інформації звертайтеся: +38 (096) 01 09 160,
hrukraine.without.torture@gmail.com. 

Приєднуйся до команди громадських моніторів!

Тренінг проводить Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з Громадською організацією “Україна без тортур” за підтримки МФ “Відродження”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter