Спецномінація “Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності” на конкурсі “Честь професії”
ГО “Жінки в медіа” в межах журналістського конкурсу “Честь професії” оголошує спеціальну номінацію “Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності”. Так організація хоче відзначити внесок журналістів та журналісток у роботу з подолання гендерної нерівності в нашому суспільстві на тлі повномасштабної війни в Україні.
“З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну тема прав жінок і гендерної рівності в Україні стала ще більш актуальною. Ми говоримо про права і потреби військовослужбовиць та медикинь, волонтерок, жінок з інвалідністю, жінок, які, рятуючись від війни, виїхали за кордон, та тих, хто лишається і боронить Україну в тилу, жінок, які постраждали від сексуального насильства, що є воєнним злочином”, – зазначають укладачі номінації.
Вітаються матеріали про впровадження Стамбульської конвенції, подолання домашнього насильства, роль жінок у політиці на місцевому і загальнонаціональному рівні, а також у процесах відновлення України.
“Українські медіа є не тільки ретрансляторами, але й змінотворцями. Зокрема, завдяки багатьом просвітницьким матеріалам розвінчувалися стереотипи щодо Стамбульської конвенції, яка зрештою й була ратифікована нашою державою.
Цією спецномінацією ми кидаємо виклик застарілим соціальним нормам і мотивуємо українські медіа підсвічувати роль жінок у процесах відновлення України. Закликаємо працювати не тільки з контентом, але й із запровадженням політики рівності в редакціях, забезпечуючи включення жінок до процесів ухвалення рішень, рівної оплати праці та рівного ставлення, викорінення сексизму в колективах“, – зазначила Ліза Кузьменко, голова ГО “Жінки в медіа”, членкиня Комісії з журналістської етики.
Приз
Як приз трьом лауреаткам/-ам IFES Ukraine організує повністю оплачувану поїздку до міста Бухарест (Румунія) у червні 2023 року для обміну фаховим досвідом з місцевими медіа, журналістськими мережами, гендерними експертами та правозахисниками.
Критерії:
- текстові, відео- та аудіоматеріали, які були оприлюднені в медіа з 1 червня 2022 до 31 січня 2023 року;
- відповідність темі номінації;
- повнота та розкриття теми;
- коректна термінологія, відсутність гендерних стереотипів та сексизму;
- кількість матеріалів одного автора чи авторки, поданих до спеціальної номінації, не може перевищувати трьох.
До спеціальної номінації “Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності” може бути поданий той самий матеріал, що й до однієї з основних шести номінацій “Честь професії”. Також можна подавати матеріал лише в цю спеціальну номінацію.
Склад журі:
- Ліза Кузьменко, голова ГО “Жінки в медіа”, членкиня Комісії з журналістської етики;
- Тетяна Трощинська, головна редакторка Громадського радіо, фіналістка Премії Ґонґадзе – 2022;
- Андрій Куликов, голова Комісії з журналістської етики;
- Олександра Горчинська, журналістка NV;
- Анастасія Багаліка, гендерна координаторка кампанії “Повага”;
- Вікторія Єрмолаєва, журналістка, членкиня правління Громадського радіо.
Номінація була започаткована у 2022 році та зібрала понад 100 заявок. Минулого року премію здобула Марія Семенченко з Reporters за матеріал “Чоловік казав, що я сама себе б’ю”.
Спецномінація “Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання гендерної рівності” реалізується ГО “Жінки в медіа” за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Міністерства міжнародних справ Канади. Будь-які думки, викладені в цій публікації, належать авторам і необов’язково відбивають погляди IFES, Міністерства міжнародних справ Канади чи Уряду Канади.