Розпочато конкурс на менторів Менторської програми 2.0 для підсилення адвокаційних спроможностей ОГС

Дата та час події: 23 Грудня 2020 – 25 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Центр демократії та верховенства права в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України” розпочинає Другу менторську програму для підсилення адвокаційних спроможностей організацій громадянського суспільства (ОГС) з різних куточків України.

Ми віримо, що в громадському секторі в Україні існує великий запит на обмін досвідом та підтримку одне одного задля того, щоб творити позитивні зміни. Саме для цього ми запускаємо програму менторства. 

За довгий період роботи ваша організація пройшла довгий шлях і методом спроб і помилок досягла успіху? Поділіться досвідом з організацією, яка лише починає діяльність!

Якщо ви організація, яка має значну адвокаційну історію, понад п’ять років працює в  громадському секторі, то вам може бути цікаво поділитися надбаним досвідом, ставши ментором для менш досвідченої організації, яка тільки прагне розвинути свою адвокаційну спроможність. 

Усі деталі та відгуки учасників першої Менторської програми зібрано в підсумковому журналі.  

Що таке Менторська програма 2.0?

Менторська програма 2.0 – це семимісячна програма (з березня по вересень 2021 року), в якій сталі ОГС будуть наставниками (організаціями-менторами) для  молодих і менш досвідчених організацій громадянського суспільства (менті) та допомагатимуть розвивати й посилювати їхні адвокаційні спроможності.

У межах програми організація-ментор отримає менті – новостворену організацію громадянського суспільства, що існує не більш ніж три роки. Впродовж семи місяців організації працюватимуть разом над створенням та розвитком адвокаційних спроможностей новоствореної організації громадянського суспільства, розробленням та втіленням адвокаційної кампанії. Організація-ментор матиме змогу поповнити мережу своїх контактів молодими організаціями громадянського суспільства з різних куточків України, а також отримати свіжий погляд на власні процеси та досвід.

Ця менторська програма проводитиметься для 12 новостворених організацій громадянського суспільства з різних областей України, менторами яких стануть 12 сталих ОГС. 

До Менторської програми входить:

 • навчання для менторів онлайн;
 • не менш ніж 48 годин приділеного часу для менті в період між навчальними модулями;
 • одноденний візит ментора до організації-менті;
 • спільно з менті розроблення та реалізація конкретної адвокаційної кампанії впродовж усієї менторської програми;
 • постійна підтримка з боку команди організаторів: відповіді на запитання, консультації, збирання зворотного зв’язку та за потреби внесення змін у перебіг програми для максимальної ефективності взаємодії менторів та менті.

Організація може стати “організацією-ментором”, якщо вона:

 • громадська або благодійна організація, яка функціонує понад п’ять років;
 • має досвід в адвокації;
 • публікує річні описові звіти;
 • готова залучити до цієї програми члена своєї команди в ролі безпосереднього ментора.

Хто може бути “ментором” у межах цієї програми?

Ментор – це менеджер/-ка з-поміж членів вашої команди, який/-ка зможе підтримувати постійний зв’язок з організацією-менті та організаторами програми й за потреби влаштовувати зустрічі / дзвінки з професіоналами з того чи іншого питання, які працюють у вашій організації.  

Що робитиме ментор у межах програми:

 • відвідає тренінг для менторів на початку програми для того, щоб здобути чи покращити своє розуміння та навички менторства;
 • складе разом з організацією-менті план менторства за підтримки професійного консультанта з менторства; 
 • проводитиме онлайн-дзвінки з організацією-менті, працюючи над процесом розроблення та втілення адвокаційної кампанії організації-менті, фіксуючи прогрес щодо кожної з поставлених цілей менторства та за потреби долучаючи до дзвінків доцільних професіоналів вашої команди;
 • заповнюватиме короткі щомісячні звіти;
 • разом з організацією-менті спланує та проведе одноденний менторський візит до організації-менті;
 • комунікуватиме з організаторами щодо процесу менторства та його проміжних результатів, надаватиме зворотний зв’язок та пропозиції щодо покращення процесу менторства.

Що менторство означає для вашої організації? Це: 

 • можливість поділитися  найкращими практиками роботи сталої організації як загалом, так і у сфері адвокації зокрема;
 • нетворкінг як серед молодих організацій з регіонів, так і серед організацій, що стали менторами;
 • грошова винагорода для самого ментора та його професійний розвиток у менторстві, що буде підтверджений сертифікатом участі в програмі;
 • можливість використовувати отриману навичку менторства у сфері адвокації в майбутньому;
 • можливість продавати свої послуги ментора на Платформі Маркетплейс та зміцнювати в такий спосіб фінансову сталість своєї організації.

Окрім того, саме організація-ментор обиратиме собі новостворену організацію, яку супроводжуватиме, серед переліку, що буде сформований організаторами на основі отриманих заявок від новостворених організацій. 

Оголошення про початок конкурсу для організацій-менті, які візьмуть участь у Менторській програмі 2.0, буде зроблено найближчим часом.

Якщо ваша організація відповідає формальним вимогам та має бажання виступити організацією-ментором, просимо вас заповнити форму, вказавши ім’я майбутнього ментора з-поміж членів вашої команди разом з його / її резюме до 23 грудня 2020 р.

Відбір менторів буде здійснено на конкурсній основі. Конкурсна комісія  визначить 12 організацій, що долучаться до проєкту. Відбір здійснюватиметься на основі критеріїв до організацій-менторів, поданих вище, та CV членів команди, запропонованих на позицію ментора.

Результати попереднього відбору із запрошенням відвідати вебінар для потенційних менторів будуть надіслані вам 25 грудня 2020 р.

Якщо у вас з’явилися запитання, пишіть на mentorship.cedem@gmail.com із зазначенням “Менторська програма. Запитання” в темі листа. 

Менторська програма реалізовується Центром демократії та верховенства права в межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізується ІСАР Єднання в партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: