Публічний діалог “Геноцид кримськотатарського народу та шляхи подолання його наслідків”

Дата та час події: 17 Травня 2024, 17:00
A+ A- Підписатися

17 травня в київському Музеї Голодомору відбудеться публічний діалог “Геноцид кримськотатарського народу та шляхи подолання його наслідків”, присвячений 80-м роковинам депортації кримських татар.

Організовують захід Національний музей Голодомору-геноциду, Кримськотатарський ресурсний центр та Український інститут національної пам’яті.

Під час дискусії виступлять кандидат історичних наук Андрій Іванець та голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.

“Під час діалогу ми обговоримо, як і чому проти кримських татар було здійснено геноцид, важливим елементом якого є його замовчування. Член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв розповість, як просувається процес визнання депортації корінного народу Криму геноцидом державами світу”, – сказано в анонсі.

Захід розпочнеться о 16:00 у залі пам’яті Музею Голодомору (Київ, вул. Лаврська, 3). Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

18 травня 1944 року до Середньої Азії з Криму радянський режим розпочав депортацію всього кримськотатарського народу. Упродовж трьох днів десятками залізничних вагонів було насильно вивезено близько 200 тисяч кримських татар.

Щороку в Криму з нагоди роковин Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу відбувалися масові заходи, зокрема жалобний мітинг у центрі кримської столиці. Але після окупації Кримського півострова Росією проведення подібних акцій у центрі Сімферополя заборонили.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter