Презентація “Як Україна виконує рекомендації ООН щодо захисту постраждалих у конфлікті: оцінка правозахисників”

Дата та час події: 14 Грудня 2020, 14:00
A+ A- Підписатися

У понеділок, 14 грудня, о 14.00 відбудеться онлайн-презентація “Як Україна виконує рекомендації ООН щодо захисту постраждалих у конфлікті: оцінка правозахисників”, під час якої правозахисники представлять альтернативний звіт щодо виконання Україною рекомендацій Універсального періодичного огляду ООН.

У листопаді 2017 Україна оприлюднила національну доповідь щодо стану дотримання прав людини в межах проходження третього циклу Універсального періодичного огляду (УПО). Тоді ж Робоча група Ради ООН розглянула цю доповідь та надала Україні 190 рекомендацій, 163 з яких Україна взяла до виконання. Частина цих рекомендацій стосується захисту прав осіб, постраждалих через війну та окупацію.

Коаліція громадських організацій, що опікуються правами постраждалих від конфлікту осіб, у межах проміжного звітування Україною щодо виконання Рекомендацій УПО, надіслала до Ради ООН з прав людини свій альтернативний звіт, який стосується виконання Україною рекомендацій щодо захисту прав осіб, які постраждали від збройного конфлікту, а також подолання його негативних наслідків.

Спікерки заходу: 

  • Альона Луньова, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA;
  • Ольга Куришко, координаторка юридичного напряму КримSOS;
  • Анастасія Одінцова, правова аналітикиня БФ “Право на захист”;
  • Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи;
  • Марія Красненко, юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”;
  • Олександра Дворецька, співзасновниця БФ “Восток-СОС”.

Модераторка: Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA.

Захід відбуватиметься онлайн із трансляцією на фейсбук-сторінці ZMINA та синхронним перекладом англійською мовою на платформі Zoom.

Реєстрація представників органів влади, громадських організацій, ЗМІ, посольств та міжнародних організацій за посиланням https://tinyurl.com/yyqs7v4n.

Довідка: Універсальний періодичний огляд (УПО) – це процедура, протягом якої кожна зі 193 країн-членів ООН має звітувати в межах Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод людини, і отримувати критичну оцінку свого звіту. Кожна країна проходить Універсальний періодичний огляд один раз на чотири з половиною роки. Під час огляду країна оприлюднює свій звіт про ситуацію з правами людини. Правозахисники своєю чергою подають альтернативну доповідь. Універсальний періодичний огляд Україна проходить утретє. Раніше Україна проходила УПО у 2008 і 2012 роках.

Організатори заходу: Коаліція організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих від збройного конфлікту (до неї входять Кримська правозахисна група, БФ “Право на захист”, ZMINA, БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, БФ “Восток-СОС”, ГО “КримSOS”, Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, ГО “Донбас-СОС”).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: