Презентація громадського моніторингового проєкту #вибориБЕЗсексизму

Дата та час події: 07 Вересня 2020, 11:30
A+ A- Підписатися

7 вересня об 11:30 в УНІАН відбудеться пресконференція на тему: “Презентація громадського моніторингового проєкту #вибориБЕЗсексизму”. Випадки сексизму на місцевих виборах фіксуватиме чат-бот.

Свідки випадків сексизму під час місцевих виборів та постраждалі від нього кандидатки зможуть повідомити про це через чат-бот. Жіночі громадські організації презентують незалежний моніторинговий проєкт #вибориБЕЗсексизму, в межах якого працюватиме електронний помічник. Крім фіксації випадків сексизму, чат-бот також надаватиме безкоштовну юридичну та психологічну допомогу жінкам, які братимуть участь у виборах.

Під час місцевих виборів цієї осені вперше в історії України буде застосована 40-відсоткова гендерна квота. Відтак кількість учасниць перегонів буде рекордною. Політикині частіше, ніж їхні колеги-чоловіки, стикаються з виявами сексизму та дискримінації. А в період виборів перед ними стоїть подвійний виклик: вести конкурентну боротьбу та воювати із суспільними упередженнями й гендерними стереотипами. Під час виборчих перегонів проти жінок конкуренти застосовують брудні технології, кібербулінг і психологічний тиск, тому жінки потребують всеосяжної підтримки та допомоги, особливо з боку інших жінок.

Створена коаліція жіночих громадських організацій стане опертям для кандидаток. Проєкт зробить проблему сексизму під час виборів і в політиці загалом видимішою, що надалі дозволить розробити правовий захист проти сексизму в Україні.

Нагадаємо, 25 жовтня цього року відбудуться вибори до місцевих рад, де буде реалізована 40-відсоткова гендерна квота: під час формування виборчих списків політичні партії мають дотримуватися законодавчої норми про внесення до кожної п’ятірки кожного виборчого списку не менш ніж двох кандидатів кожної статі – чоловіків або жінок. За невиконання цього принципу списки політичних партій ЦВК не зареєструє.

Учасниці прескоференції: Лариса Кобелянська, координаторка Громадської експертної ради при МФО “Рівні можливості”; Христина Кіт, голова Асоціації жінок-юристок України “ЮрФем”; Ольга Неманежина, голова Ради жіночих ініціатив; Ірина Тишко, координаторка проєкту #вибориБЕЗсексизму.

Пресконференція відбуватиметься offline з online-трансляцією (вул. Хрещатик, 4, конференц-зал). Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями. Телефон для ЗМІ: 096 217 75 50. 

Увага! Запитання можна надсилати на ел. пошту: vyborybezseksyzmu@gmail.com, presszal@unian.net (з темою листа “Питання на пресконференцію 7.09. об 11.30”).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: