Презентація дослідження “Що українці знають і думають про права людини” у Львові

Дата та час події: 14 Грудня 2021
A+ A- Підписатися

14 грудня об 11:00 у Львівському пресклубі (пр. Т. Шевченка, 11) відбудеться пресконференція, на якій представлять результати масштабного опитування “Що українці знають і думають про права людини”. В межах проєкту “День прав людини у вашому місті” в приміщенні Головного залізничного вокзалу Львова відбудеться тематична виставка.

Захід організував Центр прав людини ZMINA в співпраці з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні. 

Під час пресконференції розкажуть, чи знають українці, зокрема львів’яни, про те, що таке права людини, які права для них є пріоритетними, якими способами вони захищають свої права, та інше. Йтиметься, крім того, про вплив поширення COVID-19 і пов’язаних з цим змін на сприйняття прав людини й чи почали українці активніше захищати свої права після початку пандемії. 

Спікери заходу: 

  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;
  • Андрій Сухарина,  аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва;
  • Світлана Колишко, керівниця групи ініціатив з прав людини, координаторка проєкту “Права людини для України” Програми розвитку ООН в Україні;
  • Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

Після пресконференції для журналістів буде організований трансфер до місця проведення виставки. У приміщенні Головного залізничного вокзалу Львова буде встановлена тематична експозиція: двометрові конструкції з проілюстрованими на них найважливішими даними з дослідження – графіками, цитатами та висновками. Регіональні особливості у відповідях респондентів представлено стосовно п’яти регіонів України Донбасу (підконтрольні українській владі території), Півдня, Центру, Сходу і Заходу (зокрема, Львівської області). Також на експозиції працюватиме інформаційна точка: зацікавленим громадянам розповідатимуть про опитування та діяльність правозахисних організацій, до яких можна звертатися по безкоштовну допомогу.  

Львів – друге місто в регіональному турі “День прав людини у вашому місті”. Подібні акції відбуваються також у Харкові, Одесі, Дніпрі та Маріуполі. 

Метою проєкту “День прав людини у вашому місті” є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до активнішого захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців. 

Довідка. Дослідження провели Фонд “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та Центр прав людини ZMINA за підтримки проєкту “Права людини для України”, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Участь в опитуванні взяли понад 2 000 респондентів по всій Україні. Дані подаються в динаміці в порівнянні з 2018 і 2016 роками.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, kolomeitsev.rusel@gmail.com.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: