Пресконференція “Вступна кампанія – 2020: чи стала українська освіта доступнішою для молоді з окупованих територій?”

Дата та час події: 01 Вересня 2020, 13:00
A+ A- Підписатися

У вівторок, 1 вересня, о 13.00 в Українському кризовому медіацентрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться пресконференція на тему “Вступна кампанія – 2020: чи стала українська освіта доступнішою для молоді з окупованих територій?”. 

Цьогоріч парламент спростив процедуру вступу до закладів вищої освіти для дітей з окупованих територій. Зокрема, якщо раніше був визначений обмежений перелік закладів, до яких без складання ЗНО могли вступати діти з Криму та окупованої частини Донбасу, то у вступній кампанії – 2020 такий перелік був скасований. Замість нього з’явилася можливість вступати до будь-якого закладу вищої освіти за вступними випробуваннями в межах квоти. Такі зміни мали забезпечити всім абітурієнтам з окупованих територій, які через карантинні обмеження не змогли скласти ЗНО, можливість доступу до української освіти. Проте протягом липня-серпня 2020 року правозахисники фіксували численні звернення від абітурієнтів та їхніх батьків стосовно складнощів із виїздом, проходженням КПВВ та поданням документів для вступу. 

Наскільки вдалося спростити вступ дітей з окупованих територій до українських вишів? Як вплинули на вступну кампанію карантинні обмеження, запроваджені у зв’язку з COVID-19? З якими складнощами стикаються абітурієнти з окупованих територій? Які кроки можна здійснити задля покращення доступу до української освіти?

Спікери:

Денис Савченко, координатор ГО “КримСОС”

Віолета Артемчук, головна координаторка-директорка ГО “Донбас-СОС”

Марія Красненко, юристка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ”

Олександра Дворецька, засновниця Благодійного фонду “Восток-SOS”

Валерія Вершиніна, менеджерка програм Благодійного фонду “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” 

Модераторка: 

Альона Луньова, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA

Контактна особа: Ірина Іванченко, ii@humanrights.org.ua

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: