Пресконференція “Справа Владислава Єсипенка”: вирок окупаційній системі”

Дата та час події: 21 Лютого 2022, 12:30
A+ A- Підписатися

КОРОТКА ТЕМА:  У понеділок, 21 лютого, в інформаційному агентстві “Укрінформ” в залі 2 (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16) о 12:30 відбудеться пресконференція “Справа Владислава Єсипенка”: вирок окупаційній системі”

Організатори: Кримська правозахисна група

Спікери: 

Катерина Єсипенко — дружина Владислава

Постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич

Митрополит Сімферопольський і Кримський Православної церкви України Климент, який був громадським захисником Владислава Єсипенка

Модератор заходу:

Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи

Коротко. 16 лютого “суддя” “Сімферопольського районного суду” Длявер Берберов виніс вирок українському журналісту “Радіо Свобода” Владиславу Єсипенку. Його засудили до 6 років позбавлення волі у колонії загального режиму та штрафу 110 000 рублів.

Громадянин України Владислав Єсипенко був затриманий 10 березня 2021 року в Криму Федеральною службою безпеки РФ. ФСБ РФ звинуватила журналіста у незаконному виготовленні боєприпасів. Проте правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як позаштатного співробітника, фрілансера “Радіо Свобода”, проєкту “Крим.Реалії”, який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.

Після затримання Владислав Єсипенко піддавався численним тортурам з метою отримання зізнання у скоєнні злочину. Під час судового розгляду були допущені численні систематичні порушення.

Про те, які саме порушення були зафіксовані під час процесу, реакцію захисту на вирок журналісту, про політичні мотиви у цій справі, про дії держави для захисту Владислава розкажуть учасники пресконференції.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com (адреса “Укрінформу”) за бажанням можна ставити свою акредитацію.

У зв’язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі “Укрінформу”: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: