Пресконференція МІПЛ: “Зниклі в окупації: українців тримають у підвалах та колоніях на території РФ”

Дата та час події: 25 Травня 2022, 11:00
A+ A- Підписатися

25 травня об 11:00 Медійна ініціатива за права людини проведе пресконференцію щодо місць утримання українців, затриманих російськими військовими. Захід відбудеться в пресцентрі Укрінформу за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Пресконференцію проведуть:

  • Тетяна Катриченко – координаторка Медійної ініціативи за права людини;
  • Артур Пріхно – журналіст Медійної ініціативи за права людини;
  • Марія Климик – журналістка Медійної ініціативи за права людини.

Протягом трьох місяців після повномасштабного вторгнення Росії на територію України 24 лютого журналісти МІПЛ збирали інформацію про місця утримання людей на новоокупованих територіях, в ОРДЛО та Росії. За цей час вдалося дізнатися про 22 локації, де і досі можуть залишатися цивільні заручники та військовополонені. Інформацію журналісти МІПЛ зібрали в інфографіку зі свідченнями очевидців, яку презентуємо під час пресконференції.

Серед локацій – бомбосховища, підвали шкіл, приміщення поліції та державних адміністрацій на новоокупованих територіях Херсонської та Запорізької областей, а також уже звільненої Київської області. На території Росії та ОРДЛО людей тримають у виправних колоніях та СІЗО.

Звільнені бранці та їхні родичі розповіли, що деяких затримували без причини, стріляючи на ураження. Інших – за проукраїнську позицію або за “підозрілу” інформацію в телефоні. Більшість бранців після звільнення каже про катування росіянами. І те, що військові РФ тримали цивільних і військовополонених в однакових умовах.

Журналістів просимо акредитуватися до 10:30 25 травня, написавши ім’я, прізвище та назву видання на пошту pressroomu@gmail.com.

Для охочих поставити запитання онлайн буде трансляція на ютуб-каналі Укрінформу

https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

та сторінці МІПЛ у фейсбуці

https://www.facebook.com/MediaInitiativeForHumanRights

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: